Mexiko: Pozvánka na prezentaci českých firem ve státech Campeche a Tabasco

27. 5. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Mexiko: Pozvánka na prezentaci českých firem ve státech Campeche a Tabasco ZÚ ČR v Mexiku připravuje na 19. – 21. října letošního roku představení českých společností ve státech Campeche a Tabasco. Akce naváže na dvě obdobné, úspěšné v minulém roce, a to ve státech Quintana Roo a Baja California. Velvyslanectví tak bude pokračovat v rozvíjení záměru zviditelnit Českou republiku mimo hlavní město, na regionální úrovni.

Česká republika bude otvírat nový honorární konzulát pro státy Campeche, Tabasco a Chiapas. Akce přiblíží ČR a možnosti spolupráce. Zúčastní se jí také honorární konzulové ČR z dalších mexických států (Baja California, Nuevo León, Jalisco, Quintana Roo).

Státy Campeche a Tabasco mají většinu příjmů z těžby ropy. Současná situace na světových trzích (snížení cen surovin) nutí regionální vlády hledat nové možnosti rozvoje ekonomiky, je zájem rozvíjet dříve tradiční zemědělství a nově cestovní ruch.

Oba státy mají v Mexiku největší podíl vodních ploch, terén je relativně plochý (na některých místech i pod úrovní moře) což s sebou přináší na jedné straně problémy s povodněmi, ale zároveň s kolísáním vodní hladiny. Vodní toky je možné využít na výrobu elektrické energie. Ve státech není detailně řešeno nakládání s odpady všeho druhu.

Prezentace by mohla být vhodnou příležitostí pro firmy z oblasti vodního hospodářství, zpracování odpadu a energetiky. Současně by se mohly představit firmy z dalších oborů již v Mexiku působící.

Zájemci o účast se mohou hlásit na e-mailové adrese: commerce_mexiko@mzv.cz do 10. září 2016.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Mexiku (Mexiko)
Autor: Eva Tadlíková, obchodní rada, ZÚ Mexiko

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek