Mexiko: Prezentace českých technologií na stavebním veletrhu CIHAC 2016

27. 5. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Mexiko: Prezentace českých technologií na stavebním veletrhu CIHAC 2016 Na základě finančních prostředků přidělených MZV ČR a MPO ČR zastupitelský úřad v Mexiku spolu s Kanceláří CzechTrade zajišťuje účast českých firem na stavebním veletrhu CIHAC, který se bude konat 11. – 15. října tohoto roku.

Stavební průmysl je 6. nejvýznamnějším odvětvím v Mexiku. Na HDP se podílí 7,7%. Nejvýznamnějším připravovaným projektem je rozšíření letiště v Ciudad de México; v plánu je také výstavba nových železničních koridorů, rekonstrukce přístavů, budování nových továren a dalších industriálních komplexů.  Výrazný růst je zaznamenán i v oblasti budování obytných domů a kancelářských budov.

Veletrh EXPO CIHAC je jednou z nejdůležitějších událostí v oblasti stavebnictví v Latinské Americe a jedná se o největší sektorovou akci v Mexiku. Každoročně se zúčastňují národní i mezinárodní společnosti ze soukromého i vládního sektoru. Návštěvnost přesahuje více než 50 tisíc návštěvníků z celého světa. Na veletrhu jsou zastoupeny obory: stavební průmysl a materiály, bytový design, architektura, interiéry, konstrukce, urbanismus.

ZÚ Mexiko a Kancelář CzechTrade chtějí touto cestou podpořit české firmy ze sektoru stavebnictví a souvisejících oborů při vstupu na mexický trh. Akce poslouží i pro získání informací o konkurenčních firmách přítomných na mexickém trhu a o využívaných technologiích. Katalogově se mohou zúčastnit i české společnosti, které samostatnou expozici neplánují.

Bližší informace o akci lze získat u vedoucího Kanceláře CzechTrade PhDr. Miroslava Manďáka (e-mail: miroslav.mandak@czechtrade.cz) nebo v přiložené pozvánce: CIHAC MX 2016.pdf, 546 kB).

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Mexiku (Mexiko)
Autor: Eva Tadlíková, obchodní rada, ZÚ Mexiko

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek