Mexiko: Prezentace českých technologií na veletrhu životního prostředí The Green Expo 2016

27. 5. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Mexiko: Prezentace českých technologií na veletrhu životního prostředí The Green Expo 2016 Kancelář CzechTrade zajišťuje účast českých firem na veletrhu životního prostředí The Green Expo, který se bude konat 26. – 28. října tohoto roku.

Energetická reforma si klade za cíl dosáhnout do roku 2024 podílu 35% elektrické energie vyráběné z obnovitelných zdrojů. Důkazem toho je řada projektů jak vládních, tak soukromých subjektů v oblasti větrné, solární a vodní energie. Kromě výroby elektrické energie je v Mexiku velmi aktuální oblast čištění vody, která díky povinnosti firem instalovat příslušná zažívá v posledních letech velký růst. Dalšími perspektivní oblastí je zpracování odpadu nebo využití biotechnologií.

Veletrh The Green Expo bude v roce 2016 pořádat svůj již 24. ročník. Akci zaměřenou na prezentaci nových trendů a technologií každoročně navštíví 10 tisíc návštěvníků a představí se zde více než 230 vystavovatelů z celého světa. V minulém roce se ve spolupráci s velvyslanectvím ČR v Mexiku a Kanceláří CzechTrade představily na akci firmy Rubena a.s., Tatra Trucks a.s. a Mavel, a.s. Účast byla podpořena finančním příspěvkem MZV ČR.

Kancelář CzechTrade chce touto cestou pomoci českým společnostem z výše uvedených oborů při vstupu na mexický trh. Akce poslouží i pro získání informací o konkurenčních firmách přítomných na mexickém trhu a o využívaných technologiích. Katalogově se mohou zúčastnit i české společnosti, které samostatnou expozici neplánují.

Bližší informace o akci lze získat u vedoucího Kanceláře CzechTrade PhDr. Miroslava Manďáka (e-mail: miroslav.mandak@czechtrade.cz) nebo v přiloženém dokumentu: Pozvánka Green Expo 2016.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Mexiku (Mexiko)
Autor: Eva Tadlíková, obchodní rada, ZÚ Mexiko

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek