Prezentace firem obranného průmyslu u příležitosti návštěvy delegace MO ČR v Mexiku

14. 6. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

V souvislosti s návštěvou delegace Ministerstva obrany České republiky se 8. června 2017 představily české firmy z obranného sektoru. Akce byla připravena ve spolupráci s Ministerstvem národní obrany Mexika.

V návaznosti na jednání náměstka ministra obrany České republiky Jakuba Landovského v doprovodu ředitele Odboru průmyslové spolupráce, Tomáše Kopečného, pracovníka téhož odboru Tomáše Maďara, a vedoucího Oddělení mezirezortní koordinace obranné politiky a analýz bezpečnostního prostředí, Martina Riegla, se 8. června prezentovaly ve Ciudad de México české společnosti buď přímo, prostřednictvím svých mexických zástupců.

Konkrétně se představily: Linet Group SE – nemocniční lůžka, Movihi Internacional/Tatra Trucks a.s. – kamiony, TrustPort México/TrustPort a.s. – antivirové programy, Omnipol a.s. – obchod se zbrojním materiálem, Pamco Int. a.s. – obchod s radiokomunikačním zařízením a letadly, T-CZ – radiokomunikační zařízení, Dixat/Retia – radiokomunikační zařízení, Aero Vodochody Aerospace a.s. – letadla, Comersa Corp/Sellier&Bellot a.s. – munice, Explosia a.s. – výbušniny, střelný prach, Argun s.r.o. – ochranné vesty, přilby, EGO Zlín – prostředky pro záchranářský systém, biologickou a chemickou ochranu, spol. s r.o., Česká zbrojovka a.s. – zbraně, Intégrez/ERA a.s. – radiokomunikační systémy.

Prezentace proběhla na mexické straně ve spolupráci s Ministerstvem národní obrany SEDENA (Secretaría de Defensa Nacional). Delegace MO ČR se sešla ze zástupci SEDENA v čele s náměstkem pro vnitřní záležitosti Danielem Velasco Ramírezem a jednala o prohloubení kooperace obou zemí, která by měla být podpořena Memorandem o spolupráci mezi oběma ministerstvy. Delegace v rámci pobytu také navštívila firmy na výrobu zbraní a munice spadající pod SEDENA.

Akce byla jako Projekt ekonomické diplomacie financována MO ČR prostřednictvím MZV ČR.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Mexiku (Mexiko). Autorka: Ing. Eva Tadlíková, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek