Mexiko: Zuma Energía prodává elektrickou energii

2. 6. 2016

  • Země: Mexiko
  • Datum zveřejnění: 02.06.2016
  • Zdroj: El Financiero

Společnost CFE má prvního konkurenta. Zuma Energía se stala první registrovanou společností na velkoobchodním trhu s elektrickou energií (mercado eléctrico mayorista) a od 2. května spustila prodej. Pro Mexiko jde o historický moment změny fungování trhu s elektrickou energií.

ilustrační obrázekZuma Energía již prodává elektrickou energii 23 klientům napříč sektory. Mezi jejími odběrateli figurují společnosti jako Cemex, Laboratorios Pisa či Odapas, spravující vodovody a kanalizace ve státě Estado de México. Během měsíce června by se číslo prodejců mělo vyšplhat na rovných 200.

Předseda představenstva společnosti Zuma Energía Javier Garza představil strategii firmy, která spočívá v garanci fixní ceny za dodávky elektrické energie. „V porovnání se společností CFE, která využívá modelu tří tarifních pásem (nízký, střední a vysoký tarif) v závislosti na denní době spotřeby, je strategie Zuma Energía pro klienta cenově výhodnější. Klient má možnost lepšího plánování vlastní spotřeby, a pokud nesouhlasí s fixací ceny s 4 % ročním navýšením, je možné cenu upravit podle cenového indexu a nabídek", uvedl Garza.

Zdroj: El Financiero
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře

Tisknout Vaše hodnocení: