Mezinárodní měnový fond zvýšil odhadovaný růst HDP Polska pro roky 2013 a 2014

14. 11. 2013

  • Země: Polsko
  • Datum zveřejnění: 12.11.2013
  • Zdroj: Velvyslanectví Polské republiky v Praze

Ekonomika Polska vzroste v letošním roce o 1,3 %  a v roce 2014 o 2,4 % , stojí v nejnovější zprávě Mezinárodního měnového fondu „World Economic Outlook“.

MMF zvýšil prognózu růstu HDP Polska pro letošní rok na 1,3 % (z 1,1 % odhadovaných v červenci) a pro rok 2014 na 2,4 % (oproti původním 2,2 %).

V roce 2012 růst HDP Polska činil 1,9 %. MMF zároveň nezměnil svůj dlouhodobý odhad růstu ekonomiky, podle něhož by růst HDP Polska v roce 2018 měl dosáhnout 3,5 %.

MMF předpokládá, že průměrný růst spotřebitelských cen v Polsku klesne v letošním roce na úroveň 1,4 % a v následujícím roce dosáhne 1,9 % (oproti 3,7 % v předchozím roce). Růst spotřebitelských cen počítaný ke konci roku by měl činit 1,9 % v roce 2013 a 2,0 % v roce 2014 (oproti 2,4 % ke konci roku 2012).

Deficit běžného účtu by měl dosáhnout 3,0 % HDP v roce 2013 a 3,2 % HDP v roce 2014 (oproti 3,5 % v roce 2012).


Zdroj: Velvyslanectví PR v Prazena základě www.wyborcza.biz.
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO ve Varšavě. 

Tisknout Vaše hodnocení: