Možnost účasti na mezinárodním semináři o dodávkách pro OSN v Dánsku

12. 1. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Možnost účasti na mezinárodním semináři o dodávkách pro OSN v Dánsku Velvyslanectví České republiky v Kodani nabízí českým společnostem možnost účasti na mezinárodním semináři, který bude prezentovat možnosti dodávek do rozvojových projektů OSN. V rámci dvoudenní akce, která proběhne v Kodani na začátku září, proběhnou rovněž přímá osobní jednání s představiteli jednotlivých nákupních agentur OSN.

Jednu z významných možností obchodní expanze českých společností do zahraničí představují vedle standardních přímých bilaterálních zakázek také mezinárodní tendry. Celosvětově je hlavním zadavatelem v tomto ohledu Organizace spojených národů, resp. její obchodní agentury a organizace. Roční objem zakázek činí v posledních letech více než 16 miliard USD, tj. cca 410 miliard českých korun, a tento objem zaznamenává stále rostoucí trend.

Na tomto lukrativním byznysu participují české společnosti prozatím jen minimálně, a proto se Velvyslanectví České republiky v Kodani v současné době podílí na přípravě zcela unikátní akce. V rámci mezinárodního semináře IPS (International Procurement Seminar), který je připravován na 3. a 4. září 2018, budou v prostorách UN City v Kodani mít účastníci možnost seznámit se blíže s formami obchodní spolupráce v systému OSN, způsobem registrace firem, sledováním vypsaných veřejných zakázek, dodacími a platebními podmínkami, kritérii evaluace a způsobem vyhodnocování, atd.

Následně proběhnou přímá jednání a konzultace formou „business to business“ s představiteli všech hlavních světových agentur OSN, tzn. nejen etablovaných v Kodani, ale rovněž z New Yorku, Říma, Ženevy (například UNOPS, UNDP, UNICEF, WFP, FAO, atd.).

Velvyslanectví České republiky v Kodani vyzývá všechny české společnosti, které by měly o účast na tomto zcela mimořádném setkání s představiteli OSN předběžný zájem, o jeho vyjádření na emailovou adresu copenhagen@embassy.mzv.cz, a to nejpozději do 31. ledna 2018.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Kodani (Dánsko). Autor: Miroslav Čančík, zástupce velvyslance.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek