Mezinárodní výstava zbraní, rybářství a lovu „FeHoVa“ v Maďarsku

23. 2. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Mezinárodní výstava zbraní, rybářství a lovu „FeHoVa“ v Maďarsku Ve dnech od 9. do 12. února 2017 se v Budapešti v Maďarsku uskutečnil 24. ročník mezinárodní výstavy, která patří mezi nejvýznamnější výstavy v těchto oborech v regionu střední a východní Evropy. Akce se účastnilo celkem 310 vystavovatelů ze 17 zemí světa a navštívilo jí více než 60 000 návštěvníků z Maďarska i ze zahraničí.

Zahraničním hostem bylo v tomto roce Slovensko. Z České republiky se výstavy zúčastnilo pět vystavovatelů: Artur Art & Nature s.r.o. (parohový nábytek a výrobky z parohů), Flajzar s.r.o. (rybářské potřeby), LUKO s.r.o., (sportovní a lovecké oděvy), Radek Výmola (výroba triček).S ohledem na snahu dlouhodobě se etablovat na maďarském trhu, má tato výstava, zejména pak segment zbraní, největší význam pro Českou Zbrojovku, a.s., Uherský Brod, která prostřednictvím svého zástupce společnosti Harmónia91 z Debrecínu vystavovala paletu ručních krátkých a dlouhých zbraní z provenience České Zbrojovky a.s., Uherský Brod.

Výstava se rok od roku těší zvýšenému zájmu a vystavovatelé zabírají stále větší plochu. Vystavovatelé z oboru rybářství vystavovali v letošním roce ve větším a modernějším pavilonu než v předchozích letech a jejich počet vzrostl o 30 % oproti loňskému roku. Hlavními hosty na zahajovacího ceremoniálu výstavy byl místopředseda vlády a ministr bez portefeje, zodpovědný ve vládě za národní politiku, Zsolt Semjén a ministr zemědělství Sándor Fazekás. Oba vystoupili na slavnostním zahájení výstavy před více než 200 hosty s krátkými projevy.

Hosté byli na zahájení výstavy, kromě jiného, informováni, že již byly zahájeny přípravy na budapešťskou světovou výstavu lovu v roce 2021, která se uskuteční na 3 místech: na budapešťském výstavišti HUNGEXPO, v loveckém muzeu v HATVAN a v obnovené a rekonstruované zoologické zahradě v Budapešti.

Letošní výstava, kromě obvyklých programů, nabídla návštěvníkům mnoho novinek. Velký úspěch měla pamětní výstava Jozefa Ference jakožto lovce a výstava pořádaná k 50. výročí úmrtí grófa Zsigmonda Széchenyiho, kde návštěvníci mohli spatřit jeho slavné trofeje. Velký zájem byl o výstavu „Lední svět“, složený z trofejí maďarských lovců na polárním kruhu. Velký úspěch měli i lovečtí psi a ptačí prezentace.

Tento rok hrála na výstavě také důležitou roli gastronomie a lukostřelba. Po loňské kuchařské soutěži (maďarské finále Bocuse d'Or ) se tento rok konala prezentace vaření, diskuze u kulatého stolu, která zahrnovala otázky gastronomického lovu a rybaření, a to na stánku Agrármarketing Centra (AMC).

Maďarská lukostřelecká asociace uspořádala během výstavy mistrovství Evropy, kterého se zúčastnilo celkem 1073 hráčů z mnoha zemí Evropy včetně hráčů z České republiky. Na zahájení výstavy byl přítomen velvyslanec ČR v Maďarsku Juraj Chmiel společně s obchodním radou Vladimírem Randáčkem. Při návštěvě českých stánků ředitelé účastí informovali o obchodních výsledcích, které dosáhli v loňském roce a jejich budoucích plánech v teritoriu. Podnikatelům byla přislíbena pomoc při jejich aktivitách v Maďarsku ze strany velvyslanectví.

1

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Budapešti (Maďarsko). Autor: Vladimír Randáček, obchodní a ekonomický rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek