Ministerstvo obrany vyhlásilo výběrové řízení na opravu dvou letadel L-410

31. 8. 2016

  • Země: BG - Bulharsko
  • Datum zveřejnění: 31.08.2016

Ministerstvo obrany vyhlásilo výběrové řízení na opravu dvou letadel L-410.  Letadla nebyla v provozu po několik let. Předpokládá se, že oprava letadel bude stát cca  4.000.000. BGN vč. DPH. Ministerstvo chce opravit motory a další zařízení vč. dodávky náhradních dílů. Základní myšlenka je, že staré české stroje, mají být použity pro cvičné skoky padákem a dalších aktivity.  Požadavek  je na žádost Vojenských vzdušných sil. Letadla jsou nefunkční od roku 2009.  V současné době mají k dispozici 2 transportní letouny L-410 a dva letouny jsou v rezervě.

Bulharsko má tři dopravní letadla "Spartan", které byly zakoupeny za asi 55 milionů Kč. Eur. V rámci pokusu oživení vojenského letectví, které je v žalostném stavu, MO se chystá koupit motory pro staré sovětské MiGy 29. Ministerstvo obrany také zvažuje v rámci projektu modernizace letectví - nákup nového typu bojového letounu.

MO má, dle neoficiálních informací, kvůli nedostatku finančních prostředků na údržbu, provoz a náhradních dílů, v současné době k dispozici pouze 3 z 12 vrtulníků "Courage“. Situace je však zneklidňující, protože na konci roku 2013 létal jen "Courage".  

 

bg_letadlo.jpg

 

Zdroj: http://www.mediapool.bg

Zpracovala: Kancelář ZK Sofie ve spolupráci s ZU Sofie

Tisknout Vaše hodnocení: