Ministerstvo průmyslu a obchodu a General Electric (USA) podepsaly v Hanoji Memorandum o urychlení výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů.

24. 5. 2016

  • Země: Vietnam
  • Datum zveřejnění: 24.05.2016
  • Zdroj: Vietnam News

V souladu s Memorandem se obě strany zavázaly, že do roku 2025 budou ve Vietnamu postaveny větrné elektrárny o výkonu nejméně 1,000 MW. Tím by byly zajištěny dodávky elektřiny pro přibližně 1,8 mil. vietnamských domácností.

Svědky slavnostního podpisu dne 23.5.2016 byli vietnamský prezident Tran Quang Dai a americký prezident Barack Obama.

ilustrační obrázekPodle této dohody využije americká korporace své globální zkušenosti s vývojem větrných elektráren a ve spolupráci s domácími firmami bude identifikovat potenciální projekty. General Electric podporuje implementaci vietnamského národního programu prostřednictvím zapojování místních výrobců do výroby větrných turbín, včetně dalších zařízení a součástí elektráren.

Představitel Ministerstva průmyslu a obchodu zdůraznil, že pro vietnamskou vládu je rozvoj obnovitelných zdrojů energie k vyřešení domácích energetických výzev a sociálně-ekonomický rozvoj jednoznačnou prioritou.

Vietnam disponuje značným potenciálem pro rozvoj větrné energie díky geografické rozmanitosti a rozsáhlým vodním zdrojům.

Společnost General Electric v současné době ve Vietnamu zaměstnává více, než 900 zaměstnanců a poskytuje výrobky a služby v oblasti energetiky, využívání obnovitelných zdrojů, ropného a plynárenského průmyslu, zdravotnictví a letectví.

Zdroj: Vietnam News
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade ve Vietnamu.

Tisknout Vaše hodnocení: