Ministerstvo průmyslu a obchodu podporuje rozšiřování ekonomické spolupráce s Tuniskem

15. 3. 2017 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

motiv článku - Ministerstvo průmyslu a obchodu podporuje rozšiřování ekonomické spolupráce s Tuniskem Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky uspořádalo dne 8. března 2017 ve spolupráci s Velvyslanectvím Tuniské republiky v Praze a se Svazem průmyslu a dopravy ČR seminář pro zájemce z řad podnikatelů s názvem Tunisko – ekonomické a investiční příležitosti.

Seminář zahájili náměstek ministra průmyslu a obchodu Tomáš Novotný a velvyslanec Tuniské republiky v Praze Mohamed Selim Hammami. Poté vystoupili ředitelé dvou tuniských agentur na podporu průmyslu, inovací a investic Beligh Ben Soltane (FIPA, Foreign Investment Promotion Agency Tunisia, International Marketing Director) a Rachid Sghaier (APII, Agence de promotion pour l'industrie et l'innovation, Executive Director) či ředitel daňových benefitů Ministerstva financí Tuniska Mohieddine Kelila.

Ve svých vystoupeních představili tuniské podnikatelské prostředí a možnosti investování v sektorech se silným potenciálem, jako jsou výroba automobilových a leteckých součástí, elektrický a elektronický průmysl, potravinářský průmysl či zemědělství včetně možnosti offshoringu.

Seminář navázal na Mezinárodní investiční konferenci Tunisia 2020, která se uskutečnila v listopadu 2016 v Tunisu rovněž za účasti náměstka ministra průmyslu a obchodu Tomáše Novotného a na níž byly vyhlášeny investiční projekty ve dvaceti sektorech. V listopadu 2017 proběhne Tunisia Investment Forum. Tunisko rovněž vyhlásilo nový investiční zákon pro období let 2016-2025, upravující daňové úlevy.

Více informací o možnostech investování v Tunisku lze nalézt na webových stránkách APIIFIPATunisia 2020 (Plan 2016–2020). Prezentace naleznete na webových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek