Ministerstvo průmyslu a obchodu spouští oficiálně nové webové stránky

10. 11. 2016 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Ministerstvo průmyslu a obchodu dnes spouští nové webové stránky na adrese www.mpo.cz. Uživatelé budou moci vyhledávat potřebné informace na webu s novou grafickou podobou, k několika změnám přitom došlo i ve struktuře samotných stránek.

mpo-novy-web-hpNový design stránek je oproti původní podobě uživatelsky přívětivější a přehlednější. Webové stránky se budou v ostrém provozu analyzovat a po vyhodnocení informací a ohlasů zváží MPO případné další úpravy webu.

Web MPO obsahuje i novou rubriku věnovanou plánovanému přechodu pozemního televizního vysílání z platformy DVB-T na DVB-T2. Spotřebitelé zde najdou užitečné informace, které se k tomuto tématu vztahují, a budou průběžně aktualizovány. Téma DVB-T2 je v horní liště v záložce „e-Komunikace a pošta".

Nový web je navržen jako responsivní, přizpůsobuje se tedy automaticky různým velikostem zobrazování podle toho, zda návštěvník sleduje stránky na počítači, v tabletu nebo mobilním telefonu. Oproti staré verzi, která zůstane nadále nějaký čas zachována pod upravenou adresou www-old.mpo.cz, umožňují nové webové stránky lepší práci s fotografiemi a médii a zejména rychlejší publikování všech informací.

Podobu svých webových stránek mění MPO po jedenácti letech, nahrazovaná verze stránek byla spuštěna v roce 2005. Nově je web ministerstva zařazen také pod tzv. Creative Commons licenci, která umožňuje využít informace z webu a publikovat je i jinde, nutné je však zachovat zdroj, nekomerčnost sdělení a nezasahovat do původních informací.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek