Ministr Havlíček: Nové technologie ovlivní trh práce, vzdělávání i sociální politiku

19. 6. 2017 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

motiv článku - Ministr Havlíček: Nové technologie ovlivní trh práce, vzdělávání i sociální politiku Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček v polovině června vystoupil na mezinárodní konferenci „Směrem k Práci 4.0 – česko - německý dialog“. Konference byla zaměřena na změny, které přinese masivní digitalizace do světa práce i dalších oblastí.

Účastníci konference z řad odborné veřejnosti, zástupců ministerstev, odborových svazů, rakouského velvyslanectví a Německé odborové konfederace, se zabývali tématy, které přináší iniciativa Průmysl 4.0 a s ní související budoucí změny na trhu práce. Konference se zabývala tématy, jako je Akční plán Práce 4.0 či Bílá kniha Práce 4.0 německého Spolkového ministerstva práce a sociálních věcí a Aliance Společnosti 4.0.

„V důsledku probíhajících technologických změn bude nezbytné, abychom správně nastavili politiku podpory zaměstnanosti, sociální politiku a systém vzdělávání. S tím, co jsme se naučili ve škole, si už po celý další profesní život nevystačíme. Kvalita a dobré fungování vzdělávacího systému na všech úrovních, včetně ochoty lidí se v průběhu celé pracovní kariéry dále vzdělávat, budou kritickým faktorem našeho budoucího úspěchu,“ uvedl ve svém vystoupení ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček.

Digitalizaci a Průmysl 4.0 je podle něj třeba považovat za zásadní existenční výzvu k posílení konkurenční schopnosti českých firem v evropském a celosvětovém měřítku. „Úkolem státu v souvislosti s iniciativou Průmysl 4.0 je vytvářet příznivé podmínky k rozvoji průmyslových podniků a firem tak, aby v novém digitálním světě obstály,“ dodal Havlíček.  

Společně s ministrem průmyslu a obchodu a ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou se konference zúčastnil ředitel odboru poradců předsedy vlády ČR Vladimír Špidla. Mezi zahraniční hosty patřili pan Thorben Albrecht, státní tajemník Ministerstva práce a sociálních věcí SRN a paní Sigried Caspar, zástupkyně EK z Generálního ředitelství pro zaměstnanost, sociální záležitosti a začleňování.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek