Ministr zahraničních věcí ČR zahájil podnikatelské fórum v Kanadě

20. 3. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Ministr zahraničních věcí ČR zahájil podnikatelské fórum v Kanadě Ottawa byla první zastávkou na týdenní cestě ministra zahraničních věcí ČR při jeho návštěvě Kanady, kam ho doprovází početná podnikatelská delegace českých firem a podnikatelů z oblasti informačních a komunikačních technologií, vědy, výzkumu, molekulární diagnostiky, energetiky, dopravních technologií, hotelových služeb, poradenství a právních služeb.

Po dopoledním jednání ministra L. Zaorálka s ministrem mezinárodního obchodu Kanady François Champagnem, které se zaměřilo na možnosti prohloubení vzájemné ekonomické spolupráce a zvýšení obchodní výměny mezi oběma zeměmi, ministr dne 20. března 2017 zahájil podnikatelské fórum, které ve spolupráci s agenturou Invest Ottawa zorganizovalo Velvyslanectví ČR v Ottawě.

Účastníky dobře hodnocený ekonomický seminář se konal v prestižním technologickém centru v Kanatě. Úspěšná akce, které se zúčastnilo přes třicet kanadských obchodních partnerů českých firem, byl spojen s networkingovým obědem v hotelu Brookstreet.

Ministr L. Zaorálek ve svém vystoupení zdůraznil roli ekonomické diplomacie, která je jednou z hlavních priorit české zahraniční služby. Zmínil význam organizování podobných obchodních misí ústavních činitelů při navazování a prohlubování obchodních a investičních kontaktů. Kanada je důležitým obchodním partnerem ČR, potenciál vzájemné spolupráce však není zdaleka využit. Obě země si slibují zvýšení vzájemných ekonomických vztahů i díky Komplexní hospodářské a obchodní dohodě (CETA), jejíž průběžné provádění by mělo vstoupit v platnost letos v létě.

Na semináři byl uveden videospot „Czechia Has Marvellous People“, za českou stranu aktivity  Svazu průmyslu a dopravy ČR prezentoval prezident Jaroslav Hanák, investiční a obchodní prostředí v ČR Jan Chmelík, ředitel CzechInvest New York. Za kanadskou stranu „Ottawa's Technology Ecosystem“ prezentovala ředitelka Invest Ottawa pro Evropu Dana Borschewski. Poté se konaly networkingová jednání a B2B jednání.

Podnikatelská delegace rovněž navštívila v Ottawě nově otevřené Inovační centrum Bayview Yards.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Ottawě (Kanada). Autor: Josef Dvořáček, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek