Ministr obchodu a průmyslu ČR se zúčastní vládní cesty do Izraele

20. 5. 2016 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

motiv článku - Ministr obchodu a průmyslu ČR se zúčastní vládní cesty do Izraele Ve dnech 21. a 22. května 2016 doprovodí ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek předsedu vlády Bohuslava Sobotku na pracovní cestě do Izraele. Na společném zasedání vlád v Jeruzalémě budou přítomni také ministři zdravotnictví, školství, místního rozvoje a životního prostředí. Politiky doprovodí rovněž podnikatelská delegace koordinovaná Svazem průmyslu a dopravy ČR a Česko-izraelskou obchodní komorou.

Jednání vlád se zaměří na spolupráci v politické, bezpečnostně-strategické a ekonomické oblasti, na programu bude především oblast vědy výzkumu a inovací, kybernetická bezpečnost, rozvojová spolupráce, zdravotnictví, životní prostředí, cestovní ruch, sociální služby a kulturní a školská spolupráce. V rámci jednání bude přijata společná deklarace předsedů vlád obou zemí.

Ministr Jan Mládek zahájí česko-izraelské obchodní fórum a povede bilaterální jednání s ministrem energetiky a vodních zdrojů Yuvalem Steinitzem a vrchním ředitelem Ministerstva hospodářství a průmyslu Amitem Langem. „Česko a Izrael tradičně spojují nadstandartní ekonomické vztahy a kontakty. Myslím, že věda a výzkum a aplikace nových technologií v praxi by měly být v příštích pěti letech hlavní agendou vzájemné spolupráce,“ uvedl ministr Jan Mládek.

Izrael patří mezi pět nejdůležitějších exportních destinací pro Českou republiku mimo Evropu. Obrat vzájemného obchodu činil v minulém roce 933 milionů dolarů. Největší část dodávek českého zboží do Izraele spadá do oblasti strojírenství, dopravního či chemického průmyslu.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek