Ministr průmyslu a obchodu ČR jednal s íránským náměstkem pro energetiku Hushangem Falahatianem

31. 10. 2016 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

motiv článku - Ministr průmyslu a obchodu ČR jednal s íránským náměstkem pro energetiku Hushangem Falahatianem Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek přijal dne 26. října 2016 tříčlennou íránskou delegaci vedenou náměstkem ministra pro energetiku Hushangem Falahatianem. Íránští představitelé se bezprostředně předtím zúčastnili také prvního zasedání společné pracovní skupiny pro energetiku a setkání s podnikateli.

Obě strany představily hlavní rysy národních energetických politik a zhodnotily potenciál vzájemné kooperace v energetice. Nastínily také budoucí kroky spolupráce v příštích měsících. Vzhledem k zájmu českých firem se účastníci domluvili na podnikatelské misi v rámci mezinárodního veletrhu pro oblast energetiky v únoru 2017 v Teheránu.

Ministr Jan Mládek shrnul dosavadní spolupráci v oblasti energetiky a strojírenství, která se intenzivně rozvíjí od jeho návštěvy v Teheránu v lednu tohoto roku. „Budu velmi rád, pokud se nám podaří navázat na dlouhodobější spolupráci a budu moci podpořit české podnikatele v Íránu,“ uvedl ministr.

Dále zdůraznil expertízu a zkušenosti českých firem nejen v sektoru energetiky, ale také odpadového hospodářství. Íránská strana projevila v průběhu jednání značný zájem o zkušenosti českých firem s modernizací elektráren či výstavbou spaloven, ale také o české know-how vycházející z fungování trhu s elektřinou.

Ministr Mládek věří, že Dohoda o hospodářské spolupráci mezi vládou České republiky a vládou Íránské islámské republiky, která byla podepsána již 18. 1. 2016 v Teheránu, bude co nejdříve ratifikována. Na jejím základě se v prosinci uskuteční 1. zasedání Společné komise pro hospodářskou spolupráci, v rámci něhož by se již měly zhodnotit první výsledky jednání ze středy 26. října 2016.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek