Ministr průmyslu a obchodu RF v čele Spojené korporace pro stavbu lodí

23. 9. 2015

  • Země: Rusko
  • Datum zveřejnění: 21.09.2015

Ilustrační obrázekMinistr průmyslu a obchodu RF Denis Manturov stanul v čele Rady ředitelů Spojené korporace pro stavbu lodí OSK (Objediňonnaja sudostroiteľnaja korporacia). Kromě toho, ministr Manturov dnes již vede jeden kolegiální orgán – Spojenou korporaci pro stavbu letadel OAK (Objediňonnaja aviastroiteľnaja korporacia). Je to trend mobilizace ruské ekonomiky – zesílení vlivu Kremlu na obranně - průmyslový komplex.

Jmenování Manturova je spojeno s přáním Kremlu posílit řízení a personifikovat odpovědnost za výsledky činnosti této státní korporace. Předtím ministr Manturov odpovídal za rozvoj průmyslu, tedy i za rozvoj odvětví stavby lodí, ve skutečnosti však nemohl nijak ovlivnit práci korporace. V souvislosti se změnou ekonomické situace, nehledě na to, že ministr Manturov je úředníkem, byl jmenován hlavou nejvyššího výkonného orgánu korporace, a tudíž bude přímo odpovídat za výsledky korporace.

Spojená korporace pro stavbu lodí byla vytvořena v roce 2007. Kontroluje 60 podniků a organizací odvětví stavby lodí, 70 % kapacity průmyslu stavby lodí Ruské federace. Objem tržeb dosahuje 300 mld. rublů ročně. Přitom značná část výrobních podniků, které patří do korporace, je ztrátová. Předpokládá se, že jedním z hlavních úkolů Denisa Manturova bude zvýšit efektivitu státní korporace nebo snížit výdaje federálního rozpočtu na její činnost.

Zdroj: Dělovoj Petěrburg ze dne 16. 9. 2015 http://www.dp.ru/a/2015/09/16/Ministr_promishlennosti_i/
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Petrohradě.

Tisknout Vaše hodnocení: