Ministr Zaorálek otevřel nový autosalon Škoda v Nábulusu v Palestině

6. 4. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

Ministr zahraničních věcí České Republiky Lubomír Zaorálek se v rámci své oficiální návštěvy Palestiny zúčastnil v úterý 5. dubna 2016 slavnostního otevření nového autosalonu Škoda Auto v Nábulusu na Západním břehu Jordánu.

Autosalon patřící společnosti United Motor Trade, který je výhradním dovozcem vozů Škoda, VW a Audi do Palestiny, byl postaven ve zcela novém korporátním designu. Autosalon v Nábulusu dostal novou korporátní tvář nejen jako první v Palestině, ale v celém regionu Blízkého východu.

Pásku nového showroomu přestřihl ministr Zaorálek spolu s generálním ředitelem společnosti United Motor Trade Sámehem Masrím, ministrem dopravy vlády Palestinské národní správy (PNS) Samíhem Tubejlou a regionálním ředitelem společnosti Škoda Auto Stephanem Timmermannem. Ve svém projevu k účastníkům slavnostního otevření autosalonu ministr Zaorálek zdůraznil význam hospodářského rozvoje pro dosažení mírového řešení izraelsko-palestinského konfliktu a stability v Palestině a vyjádřil podporu dalšímu rozvoji česko-palestinské obchodní relace.

Exportní úspěchy českého automobilového průmyslu a pozice značky Škoda na palestinském trhu jsou jasným důkazem, že se vzájemná spolupráce mezi oběma zeměmi vyvíjí správným směrem. Ministr Zaorálek rovněž krátce hovořil s ministrem dopravy Tubejlou a měl možnost si kromě prodejních prostor prohlédnout také zcela nové servisní a administrativní zázemí autosalonu.

Osobní vozy Škoda patří v posledních pěti letech mezi prodejně nejúspěšnější automobilové značky v Palestině. V sektoru nových vozů se v roce 2014 Škoda Auto stala s počtem více než sedmi set prodaných vozů jedničkou na palestinském trhu.

Především kurzový vývoj v roce následujícím znamenal dílčí pokles prodeje a propad na třetí místo za dvojici korejských výrobců, nicméně zástupci United Motor Trade jsou pevně přesvědčeni, že s novými ceníky, rozšířením nabídky na celou modelovou řadu a také díky špičkovému prodejnímu a servisnímu zázemí, včetně nového autosalonu v Nábulusu, se vozy Škoda opět stanou nejprodávanější značkou mezi novými vozy.  

Dlouhodobě nejprodávanějším modelem jsou vozy Octavia, které jsou nejen žádaným rodinným vozem, ale mimořádně oblíbené jsou i mezi provozovateli taxislužby. Model Superb je v Palestině již řadu let etablovaný ve vyšší střední třídě a prodeje tohoto nejdražšího modelu mají významný podíl na celkových prodejích značky.

Přestože nejsou k dispozici hodnověrná statistická data, tvoří s velkou pravděpodobností ještě vyšší počet vozů Škoda na palestinském trhu použité vozy původem ze zemí EU importované vícero menšími lokálními podnikateli. Obecně jsou vozy značky Škoda mezi palestinskými spotřebiteli velmi populární především pro svou spolehlivost, nízké provozní náklady a levný provoz především modelů vybavených naftovými motory.

Informace poskytnuta Styčným úřadem České republiky v Ramalláhu (Palestina).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek