Ministryně pro místní rozvoj: České dny v Pekingu pomohou turistice

24. 5. 2016 | Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR)

Propagace českých a moravských regionů byla hlavním cílem tzv. „Českých dnů“ (Czech Days), které se za účasti ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové uskutečnily v rámci veletrhu cestovního ruchu v Pekingu. Veletrh pod názvem Beijing International Tourism Expo 2016 (BITE 2016) se letos koná už po třinácté, své služby na něm skoro tisíc vystavovatelů.

Loni se zde prezentovalo 81 zemí a přišlo 120 tisíc návštěvníků. „Česká republika se na takto významné akci prezentuje opravdu skvěle. Chci poděkovat organizátorům, kteří zde představují naší zemi skutečně v tom nejlepším světle. Naše země se stává cestovním rájem pro čínské turisty,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Během návštěvy Číny jedná ministryně Šlechtová s řadou partnerů zejména o zvýšení počtu bonitních čínských turistů, kteří navštíví Českou republiku. Loni navštívilo naši zemi téměř 300 tisíc Číňanů, jen během prvního čtvrtletí roku 2016 stoupl meziročně jejich počet o 32 %. Každý z těchto turistů utratí v ČR průměrně 20 tisíc korun.

Ministryně Šlechtová proto jedná i s místními vládami oblastí, z nichž až dosud mnoho turistů do ČR nejezdí. Byl to například Tianjin, kde se na podporu cestovního ruchu odehrál open air festival Czech Beer and Tourism Festival spoluorganizovany CzechTourismem a Velvyslanectvím ČR v Pekingu a představiteli Tianjinu z oblasti cestovního ruchu.

„Město Tianjin má velký potenciál pro odchozí cestovní ruch, je též spádovou oblastí pro přímý let společnosti Hainan Airlines mezi Pekingem a Prahou. Jednáním chceme docílit bližší spolupráci mezi lokálními turistickými úřady,“ říká Karla Šlechtová.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek