Ministryně Šlechtová: Turisté z Číny pomohou nejen Praze

16. 5. 2016 | Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR)

motiv článku - Ministryně Šlechtová: Turisté z Číny pomohou nejen Praze Čínští turisté se kromě Prahy zaměří v příštích letech i na návštěvy měst a regionů České republiky. Přímo v Číně o tom jedná Karla Šlechtová, ministryně pro místní rozvoj. Číňanům, kteří patří mezi nejvíce utrácející turisty, nabízí speciální programy zaměřené na výrobu piva nebo vína, lázeňství, nebo mimopražské památky.

Ministryně se před odletem do Šanghaje a Pekingu setkala například se zástupci hongkongské vlády, s prezidentem zastupujícím asociaci čínských aerolinek a debatovala s vrchním představitelem stomilionové čínské provincie Henan v Zhengzhou.

„Číňané jsou kromě našich bezprostředních sousedů na pátém místě v pořadí nejčastějších turistů v ČR,“ říká ministryně Šlechtová. „Loni jich do republiky přijelo 288 tisíc, bohužel se ale v u nás zdrží relativně krátkou dobu, jen necelé tři dny. Naším cílem proto je jejich pobyt prodloužit a přinést peníze, které jsou s jejich pobytem spojeny, i do českých a moravských regionů.“ Číňané patří dlouhodobě k turistům s největší útratou na hlavu, loni u nás strávili dohromady 478 tisíc hotelových nocí, za den v průměru utratil každý z nich 3.905,- korun.

Kromě speciálních programů v českých regionech plánuje ministryně Šlechtová podpořit  čínskou příjezdovou turistiku i brožurami v tradiční čínštině, specializovanými Wi-Fi sítěmi a certifikací čínských průvodců.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek