Mise malých a středních firem do jihoindického Bengaluru

10. 3. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Mise malých a středních firem do jihoindického Bengaluru Velvyslanectví České republiky v Dillí se společně s agenturou CzechTrade a Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) podílelo na uspořádání podnikatelské mise ve dnech od 6. do 8. března 2017 do svazového státu Karnátaka na jihu Indie.

Projekt podnikatelské mise vedené velvyslancem České republiky v Indii Milanem Hovorkou za účasti člena představenstva AMSP ČR Libora Musila a generální ředitelky AMSP ČR Evy Svobodové byl částečně finančně podpořen z programu Ministerstva zahraničních věcí ČR na podporu ekonomických zájmů v zahraničí.

Podnikatelské mise se zúčastnili zástupci českých společností: Beznoska, Brano Group, ČEB, HTP, Intergaze, LIKO-S, Mediatrade, Metaliko, Navláčil stavební firma, SINDAT, Tatra Trucks a Watersavers. Čeští podnikatelé byli přijati ministrem velkého a středního průmyslu Karnátaky R. V. Deshpandem a navštívili sídlo nového inkubátoru českých firem v Bengalúru. Setkali se s indickými podnikateli v sídle Federace obchodních komor Karnátaky (FKCCI) a zúčastnili se podnikatelského fóra, které mělo na programu seznámení s podnikatelským prostředím a desítky jednání B2B s indickými obchodními partnery.

Během třetího dne se zástupci českých firem rozdělili do tří skupin podle hlavních výrobních programů: stavebnictví, strojírenství a dodávky pro zdravotnictví, aby v Bengaluru navštívili potenciální klienty a indické firmy.

Velvyslanec České republiky v Indii Milan Hovorka k podnikatelské misi uvedl: „Byla to podnikatelská mise jedna báseň. Úžasné malé a střední podniky s velkým apetitem rozvíjet podnikatelské aktivity v Indii opřeným o letité zkušenosti z jiných trhů. Děkuji Asociaci malých a středních podniků a živnostníků za zprostředkování této reprezentativní, svým charakterem a skladbou velmi výjimečné mise. Očekávám, že řada setkání a jednání přinese zúčastněným firmám nové obchodní a investiční příležitosti. Stejně tak věřím, že celá řada českých malých a středních podniků využije zázemí nově otevřeného podnikatelského inkubátoru, který byl v průběhu mise zřízen v Bengalúru, aby se seznámila s příležitostmi, jež nabízí průmyslově a technologicky vyspělý stát Karnataka.“

Pro další informace o inkubátoru využijte, prosím, některý z následujících kontaktů: svobodova@amsp.cz, vision100@pushpak.com, ivan.kamenik@czechtrade.cz, milan_tous@mzv.cz.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Dillí (Indie). Autor: Milan Touš, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek