Mitas a.s. kupuje australského distributora pneumatik

26. 8. 2015

  • Země: Austrálie
  • Datum zveřejnění: 26.08.2015

Ilustrační obrázekMitas, druhý největší evropský výrobce mimosilničních (zemědělských, industriálních a motocyklových) pneumatik, se chystá v Austrálii koupit místního distributora a otevřít prodejní kancelář. 

Společnost Mitas úzce spolupracuje s australskou Mityre Australia Pty Ltd jiř řadu let. Firma má sídlo ve státě Victoria na předměstí Melbourne a zabývá se importem a distribucí motocyklových a zemědělských pneumatik značky Mitas v Austrálii od roku 2001. V rámci akvizice se firma Mitas snaží o zvýšení podílu na trhu, zlepšení logistiky, marketingu a zákaznického servisu. Smlouva vejde v platnost k poslednímu kvartálu roku 2015.

„Expanze na nové trhy a otevírání zahraničních poboček je základním pilířem naší strategie ve světovém rozvoji. Snažíme zvýšit náš podíl na australském trhu v segmentu výrobců originálních zařízení, zrovna tak aftermarket,“ pronesl Andrew Mabin, marketingový a obchodní ředitel. „Budou to zemědělci, firmy ze stavebního průmyslu a výrobci původních zařízení, kteří budou mít užitek ze vzniku Mitas pobočky v Austrálii a naší zvýšení přítomnosti na místním trhu.“

Zdroj: Tisková zpráva MITAS
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře Czechtrade v Sydney.

Tisknout Vaše hodnocení: