Mitr Phol Group plánuje investovat 50 miliard THB do nových projektů

18. 4. 2016

  • Země: Thajsko
  • Datum zveřejnění: 18.04.2016

Největší asijská cukrovarnická společnost Mitr Phol Group vyčlenila 50,4 miliard THB (cca 34 miliard Kč) na nové investice v rámci svého rozvojového plánu na období 2016-2020.

ilustrační obrázekNejvíce investic, 28 miliard THB (19 miliard Kč), bude směřovat do rozšíření kapacit na výrobu cukru, které se mají zvýšit ze stávajících 12 mil. tun cukrové třtiny za rok (1,2 mil. tun cukru) na 21 mil. tun (2 mil. tun cukru). To zahrnuje vybudování čtyř nových cukrovarů na základě licencí nedávno obdržených od vlády. Na investice do výstavby nových obnovitelných energetických zdrojů, převážně spalujících biomasu, má společnost připraveno 15 miliard THB (10 miliard Kč). Do rozvoje podnikání v zahraničí, zejména v Austrálii, Číně a Laosu, hodlá společnost investovat 3, 6 miliardy THB (2,5 miliardy Kč).

V důsledku nedostatku vody přijala Thajská vláda v loňském roce novou strategii na snížení podílu rýže, která dnes představuje přibližně polovinu obdělávané plochy, na zemědělské výrobě. V rámci této strategie vláda podporuje pěstování alternativních plodin, jako je cukrová třtina, které nejsou tolik náročné na zavlažování. Podle vládního plánu se má zpracovatelská kapacita během příštích pěti let zvýšit ze stávajících 105 mil. tun cukrové třtiny za rok na 180 mil. tun. Naplnění tohoto záměru bude vyžadovat modernizace stávajících a výstavbu až dvaceti nových cukrovarů o průměrné kapacitě 20 tisíc tun cukrové třtiny za den. Přestože se již převážná část zařízení pro zpracování cukrové třtiny a výrobu cukru vyrábí v Thajsku, stále je nutné přibližně 20 % technologií dovést.

Zdroj: Mitr Phol Group, Bangkok Post
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře Czechtrade v Bangkoku.

Tisknout Vaše hodnocení: