Mitsubishi Corporation se chystá zkupovat akcie tureckého Çalık holdingu

12. 6. 2015

  • Země: Turecko
  • Datum zveřejnění: 08.06.2015

Mitsubishi Corporation, největší japonský investor prohlásil, že koupí podíl turecké konglomerace Çalık holding a plánuje vzájemnou výměnu svých pracovníků. Velká část jejich zájmů je směřována Ilustrační obrázekdo Střední Asie a Blízkého východu pro získání zakázek v energetice a rozvoji infrastruktury. “Mitsubishi Coporation s radostí oznamujeme, že jsme uzavřeli strategické partnerství s Çalık holdingem, s jednou z předních konglomerací v Turecku. Akvizice akcií z oblasti energetiky se týká především Çalık Enerji, dceřinné společnost Çalık holdingu, stejně tak výměna pracovníků” uvedla společnost Çalık holding ve svém on-line prohlášení ze 4. června.

Záměrem japonské Mitsubishi je navýšit zakázky v rozvoji infrastruktury, v oblasti energetiky a dalších přidružených sektorech, u nejrychleji rostoucích ekonomik světa, jakou je dle společnosti právě Turecko a jeho okolní země, včetně severní Afriky.

Dle prohlášení však partnerství mezi tureckým Çalıkem a Mitsubishi Corporation sahá až do počátku devadesátých let, kdy obě společnosti začaly spolupracovat na výstavbě několika elektráren ve Střední Asii.

Zdroj: http://www.timeturk.com/mitsubishi-corporation-ile-calik-enerji-ortakligi/haber-9694
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Istanbulu.

 

Tisknout Vaše hodnocení: