MMF: ekonomika Peru poroste nejrychleji ve střednědobém horizontu regionu v roce 2017

31. 5. 2017

  • Země: PE - Peru
  • Datum zveřejnění: 31.05.2017

547250620-120.jpgMMF: ekonomika Peru poroste nejrychleji ve střednědobém horizontu regionu v roce 2017

MMF uvedla, že její prognóza pro letošní rok se potvrdí i přes ekonomické zpomalení způsobené korupčními skandály Odebrecht a El Niño Costero. 

MMF očekává růst peruánské ekonomiky letos bude činit 2,7 %. Projekce stálá je i přes ekonomické zpomalení způsobené korupčních skandálů Odebrecht a El Niño Costero, řekla agentura.

MMF rovněž zdůrazňuje rychlou reakci autorit na vnitřní i vnější ekonomické změny v daných podmínkách, přes větší fiskální stimul, investice do sociálního bydlení, lepších podmínky financování pro mikro podniky a malé podniky a snížení povinných minimálních rezerv a měnově sazby a nižší nemzdové náklady na zaměstnávání mladých.

Ve střednědobém horizontu, MMF uvedl, že ekonomika bude konvergovat k jejímu potenciálu k růst 3,75 % v důsledku procesu rekonstrukce a oživení investičních projektů, jež byly postiženy skandálem Odebrecht.

Fond rovněž uvádí, že v případě, že reformní program současné vlády se zrychlí, včetně reformy pracovních sil a zvýšení investic do těžby, potenciální růst peruánské ekonomika se může přiblížit rozsah [4,0 % - 4,5 % ].

Multilaterální organizace vítá kombinaci krátkodobých proti cyklických opatření se strukturálními reformami.

Konkrétně ve fiskální oblasti, tam je důvodem k mírnému a dočasná fiskální expanze v krátkodobém horizontu vzhledem k dobré fiskální důvěryhodnosti a nízké míře zadlužení Peru. Ve střednědobém horizontu, se očekává, že fiskální stimul by měl být snížen, v souladu s očekávaným zrychlením ekonomického růstu.

A konečně, v daňové oblasti, se domnívá, že fiskální výzvy v krátkodobém a střednědobém horizontu jsou s cílem zajistit rychlé a včasné snížení veřejných výdajů, stejně jako pokračování ve zvyšování daňový příjmů.

Vypracoval: Emil Ulrych ředitel Zahraniční kanceláře CzechTrade v Limě

Zdroj: www.gestion.pe

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: