MMR: Zvyšující se počet čínských turistů přijíždějících do ČR je velkou výzvou

11. 11. 2015 | Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR)

motiv článku - MMR: Zvyšující se počet čínských turistů přijíždějících do ČR je velkou výzvou Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová na Čínském investičním fóru v Rudolfově galerii na Pražském hradě jednala o spolupráci mezi Českou republikou a Čínskou lidovou republikou v oblasti cestovního ruchu.

„Význam Čínské lidové republiky jako ekonomické mocnosti vzrůstá a stává se již několik let významným partnerem pro Českou republiku. To platí i pro problematiku cestovního ruchu, který je v gesci Ministerstva pro místní rozvoj. Zvyšující se počet čínských turistů přijíždějících do ČR je velkou výzvou nejen pro MMR a jeho agenturu CzechTourism, ale i pro další aktéry v oblasti příjezdového cestovního ruchu, jak zvyšovat atraktivitu České republiky,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj.

Karla Šlechtová vystoupila na Čínském investičním fóru v diskuzi nesoucí název „Praha jako letecký hub pro spojení mezi zeměmi střední a východní Evropy a Čínou“.

V prezentaci představila zásadní kroky a aktivity, které podniká Ministerstvo pro místní rozvoj v otázce podpory rozvoje cestovního ruchu mezi oběma zeměmi. Dále informovala o nejvýznamnější akci cestovního ruchu v prostoru střední Evropy nesoucí název „Holiday World 2016“.

Čínské investiční fórum se stává velmi významnou událostí na poli vzájemných mezinárodních vztahů. S cílem rozvíjet spolupráci mezi zeměmi střední a východní Evropy a Čínskou lidovou republikou se na této akci setkávají pravidelně stovky zahraničních a českých hostů.

Letošní ročník byl zaměřen především na témata finanční spolupráce, spolupráce v oblasti technologií, vědy a výzkumu, ekonomické spolupráce, obchodu a investic a také právě spolupráce v cestovním ruchu.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek