Modernizace dopravní infrastruktury ve Federaci Bosny a Hercegoviny

11. 11. 2015 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - Modernizace dopravní infrastruktury ve Federaci Bosny a Hercegoviny Současně se jmenováním nového šéfa JP Autoceste FBA, kterým byl jmenován Jasmin Bućo (SDA, dosud zastával funkci vrchního ředitele JP Autoceste pro projektování a výstavbu), byly zveřejněny plány na modernizaci stávající a výstavbu nové dopravní infrastruktury za 150 mil. EUR. Od poloviny roku 2016 do roku 2020 by mělo být dokončeno 85 km dálnic a započata výstavba dalších 65 km.

Rada ministrů BA schválila návrh finanční dohody s Evropskou investiční bankou, která by měla na tyto projekty uvolnit 50 mil. EUR. Zbylých 100 mil. EUR by mělo být čerpáno z úvěrů mezinárodních finančních institucí (EBRD, Kuwaiti Fund, OFID Fund atd.). JP Autoceste FBA plánuje v rámci tohoto projektu postavit nebo modernizovat silnice a dálnice v celkové délce 290 km.

V uplynulých čtyřech letech nově vzniklo 102 km dálnic (tj. cca 35 % dálničního koridoru Vc) v celkové hodnotě 600 mil. EUR. Do konce roku by měly být zahájeny práce na úseku dálnice Vc Zenice jih – Zenice sever (140 mil. EUR) a Počitelj – Medžugorje (100 mil. EUR).

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Sarajevu (Bosna a Hercegovina).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek