MOL v České republice renovuje pumpy

28. 4. 2017

  • Země: CZ - Česká republika
  • Datum zveřejnění: 12.04.2017

fastfood_321206387-120.jpgMiliardu korun dá maďarská petrolejářská společnosti MOL tento rok do rozvoje svých čerpacích stanic v Česku. Do konce roku 2019 pak investuje celkem 2,5 miliardy korun. Ročně chce MOL zmodernizovat asi sto pump, v současnosti jich provozuje 360.

MOL vsází především na doplňkové služby pro řidiče, které nesouvisí s tankováním pohonných hmot. Velká část investic proto půjde do modernizace obchodů a otevírání občerstvení pod názvem Fresh Corner. „Do konce minulého roku jsme otevřeli již celkem 49 stanic v konceptu Fresh Corner, přičemž se nám podařilo vytvořit potřebné podmínky pro jejich další postupné otevírání v roce 2017, abychom na konci letošního roku disponovali již kolem 150 stanicemi v tomto konceptu,“ popisuje Richard Austen, generální ředitel společnosti MOL Česká republika.

V Maďarsku se dokonce předala první čerpací stanice s Fresh Corner Drive, který připomíná model drive-in služeb amerických restaurací.

MOL ve svém občerstvení láká hlavně na nabídku kávy. „Když budete mít špičkovou myčku a nebudete mít dobré kafe, hodně lidí se u vás nezastaví. Nebo si rychle umyjí auto a zmizí. Ale pokud máte kromě toho ještě další nabídku, můžete zákazníka upoutat dále,“ uvedl Richard Austen v rozhovoru pro Lidové noviny.

„Objem prodané kávy se na všech čerpacích stanicích, kde byl zaveden koncept Fresh Corneru, dramaticky zvýšil, a zákazníci se k nám na kávu cíleně vrací,“ doplňuje Mikolaj Komorowski, ředitel maloobchodu. Kromě kávy je ve Fresh Cornerech největší zájem o sendviče, toasty a panini, které se připravují na místě. Na vybraných stanicích si zákazníci mohou koupit i sladké a slané pečivo, mléčné výrobky nebo sýry. V nabídce jsou i polévky.

Kromě rozšířeného občerstvení MOL do budoucna zvažuje i to, že se stane provozovatelem poštovních služeb. Čerpací stanice by mohly sloužit jako místo pro vyzvednutí zásilek a balíků. „Naší ambici je stát se první volbou zákazníka v České republice, a to zejména díky excelentnímu zákaznickému servisu a inovované nabídce. Čerpací stanice MOL postupně proměňujeme v místa, kde si řidiči mohou v příjemném prostředí odpočinout, pochutnat na kvalitním čerstvém jídle a vynikající kávě a díky bezplatné Wi-Fi si třeba i vyřídit e-maily. Zpětná vazba od zákazníků je zatím pozitivní,” řekl Mikolaj Komorowski.

MOL provozuje stejnojmenné čerpací stanice a také pumpy PaP Oil. Na český trh vstoupil jen před dvěma lety. Postupně převzal čerpací stanice značek Slovnaft, PaP Oil, Lukoil a jako poslední také Agip. Pap Oil, který tvoří třetinu pump firmy, působí i nadále pod stejným jménem, všechny ostatní se přejmenovaly na MOL. V současné době ještě mění název poslední čerpací stanice Slovnaft. Kvůli udržení registrované značky Slovnaftu se jedna pumpa tak bude jmenovat i nadále. Na českém území MOL provozuje celkem 360 čerpacích stanic, na prvním místě je Benzina s 375 pumpami.

Zdroj:  http://www.zboziaprodej.cz/2017/04/12/mol-investuje-cerpacich-stanic-25-miliardy-korun-vsazi-obcerstveni-ridice/; https://mol.hu/hu/molrol/mediaszoba/kozlemenyek/6034-fresh-corner-drive-neven-egyedulallo-toltoallomast-mutatott-be-a-mol

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Maďarsku.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: