Mongolská společnost Oyu Tolgoi již vyhlásila první výběrová řízení

25. 1. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

Velvyslanectví ČR v Ulánbátaru opětovně doporučuje všem společnostem, potenciálním dodavatelům výstavby II. fáze investičního projektu těžební společnosti Oyu Tolgoi, registraci do databáze dodavatelů. Registrované firmy získají přístup k informacím o vyhlašovaných tendrech, jenž začaly být zveřejňovány již koncem r. 2015.

Registraci je možné učinit na webových stránkách společnosti Oyu Tolgoi – Suppliers – Register as Supplier. Společnost poptává produkci a služby rozdělené do 16 kategorií. Seznam těchto kategorií, včetně instrukce pro registraci do databáze dodavatelů je uveden v příloze.

Investiční projekt těžby (převážně měď a zlato) v předpokládané hodnotě 7 mld. USD bude ze 70 % financován konsorciem dvaceti mezinárodních bank a z 30 % volnými zdroji společnosti Oyu Tolgoi (společný podnik mongolské vlády, 34% podíl, a struktury ovládané těžebním, zejména britsko-australským gigantem Rio Tinto).

Realizace výstavby veškeré infrastruktury pro hlubinnou těžbu se předpokládá v letech 2016–2022. Doba samotné těžby může velmi pravděpodobně přesáhnout horizont roku 2100, s očekávanými celkovými ročními objemy produkce a prodeje koncentrátu ve výši 1,8 mil. tun (65% podíl bude mít hlubinná těžba, 35% podíl v současnosti již prováděná těžba povrchová). Oyu Tolgoi tak bude aspirovat na místo světově třetího největšího těžaře mědi.

Příloha ke stažení:

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Ulánbátaru (Mongolsko).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek