Mongolsko navyšuje dovozní cla u více než 100 položek

4. 5. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - Mongolsko navyšuje dovozní cla u více než 100 položek Dnem 1. května 2016 vešla v Mongolsku platnost novela celního sazebníku, která navyšuje dovozní cla o 15–20 % u více než stovky položek. Ochrana domácích výrobců souvisí s prohlášením Ministerstva průmyslu Mongolska, které vyhlásilo rok 2016 rokem podpory domácího průmyslu a obchodu.

Mongolská vláda přijala dne 28. března 2016 usnesení, které upravuje celní sazebník pro 14 produktových skupin. Jedná se cukr a ochucovadla, mléko, smetana, brambory a mrkev, zmrzlina a další mražená produkce, dřevěné dveře, okna, blokové desky, tištěné kalendáře, příze z ovčí vlny, plstěný materiál, ostatní textilní materiál, minerální vlna, stavební bloky, silikátové cihly, betonové cihly a dřevěný kancelářský nábytek.

Toto opatření navazuje na podobné z podzimu loňského roku, kdy byla zvýšena dovozní cla u deseti produktů – pivo, masná produkce, kondenzované potraviny, med, cement a např. i trolejbusy a další. Absolutní výše dovozních cel je maximálně 20 %. Většina položek je zatížena sazbou ve výši 15–20 %.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Ulánbátaru (Mongolsko).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek