Moody´s potvrdila vysoké ratingové hodnocení ČEB

29. 12. 2015 | Zdroj: Česká exportní banka, a. s. (ČEB)

motiv článku - Moody´s potvrdila vysoké ratingové hodnocení ČEB Dvě největší světové mezinárodní ratingové agentury Standard & Poor´s a Moody´s v posledních dnech shodně potvrdily České exportní bance (ČEB) její dosavadní investiční hodnocení se stabilním výhledem.

K nedávnému pozitivnímu hodnocení Standard & Poor´s se přidala také ratingová agentura Moody´s, která ve středu 16. prosince na svých stránkách zveřejnila aktuální hodnotící zprávu ČEB. Zpráva potvrzuje dosavadní investiční hodnocení banky na úrovni „A1“ se stabilním výhledem a reflektuje přesvědčení ratingové agentury, že ČEB má jasný mandát v systému státní podpory exportu a plnou podporu svých akcionářských ministerstev.

Podle agentury je ČEB stabilní institucí, která transparentně informuje o stavu svého portfolia a která správu, klasifikaci úvěrů a opravných položek provádí v souladu s předpisy a platnými bankovními standardy.

„ČEB je součástí státního systému podpory exportu a její rating se dlouhodobě shoduje s ratingem České republiky. Vysoké hodnocení ČEB ze strany obou ratingových agentur vyjadřuje, jak úspěšnost nově nastavených strategií současného vedení společnosti tak i jednoznačnou podporu akcionářských ministerstev pro budoucí působení banky. Zároveň je pozitivním signálem pro zahraniční investory a může zatraktivnit její vydávané dluhopisy,“ informuje generální ředitel banky Karel Bureš.

Agentury u ČEB oceňují nejen její vlastnickou strukturu a zásadní podporu akcionářských ministerstev, ale i pojištění vývozních úvěrových rizik prostřednictvím EGAP. Díky dobrému hodnocení se bance otevírá řada možností, jak financovat své úvěrové aktivity prostřednictvím široké investorské základny a nabízet českým exportérům konkurenceschopné financování jejich aktivit v zahraničí.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek