Moravská vína se představila v Dánsku

3. 2. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Moravská vína se představila v Dánsku Dne 2. února 2017 se v prostorách rezidence velvyslance České republiky v Dánsku uskutečnila prezentace vín z vinařství Gala, které se nachází v malé vinařské obci Bavory na jižní Moravě. Akce navázala na podobnou proexportní aktivitu v rámci ekonomické diplomacie, kterou organizovalo Velvyslanectví České republiky v roce 2015.

Na prezentaci bylo pozváno pět desítek distributorů vín i sommelierů dánských michelinských restaurací a předních hotelů, kteří ocenili především prémiovou řadu vín Gala.

Degustaci a prezentaci vín zhodnotil velvyslanec České republiky v Dánsku Jiří Brodský: „Na dánském trhu je klíčem k úspěchu vysoká kvalita a schopnost odlišit se mezi velkou konkurencí, proto mne těší, že tentokrát dánské odborné veřejnosti můžeme představit právě vína Jaromíra Galy. Dánští hosté slyšeli na reference předních českých restaurací, zaujalo je šumivé víno, tradiční moravská odrůda Ryzlink vlašský, ale také Chardonnay a další skvělá vína.“

Vinařství Gala patří mezi menší moravská vinařství s vlastními vinicemi v jedinečném terroir Pálava. Vinař Ing. Jaromír Gala se zaměřuje na práci s půdou a víno jako přírodní produkt. Vyrábí suchá vína a tradiční metodou kvašením v láhvi také sekty. Díky této akci pořádané Velvyslanectvím České republiky v Kodani získalo vinařství Gala užitečné kontakty na dánském trhu. Ten by po Belgii a Nizozemsku mohl být pro firmu dalším zajímavým odbytištěm v západní Evropě.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Kodani (Dánsko). Autor: Jiří Brodský, velvyslanec.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek