Moravskoslezský kraj se v Londýně představil britským investorům

10. 6. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

Ve středu 8. června 2016 uspořádaly Moravskoslezský kraj, Agentura pro regionální rozvoj, zahraniční kancelář agentury CzechInvest ve Velké Británii, Česko-britská obchodní komora a české velvyslanectví v Londýně seminář o investičních příležitostech v oblasti severní Moravy a Slezska.

Akce se uskutečnila na rezidenci českého velvyslance Libora Sečky, který úvodem hosty přivítal a vyzdvihl dynamický vývoj, jenž Moravskoslezský kraj charakterizuje. „Tento podvečer je další z řady obdobných proinvestičních aktivit, které velvyslanectví dlouhodobě podporuje. Jsme připraveni otevřít dveře britským subjektům, které mají vážný zájem působit v regionu severovýchodní Moravy a Slezska.“, uvedl velvyslanec.

Hejtman Miroslav Novák následně zahájil investiční seminář prezentací, během níž podrobně představil všechny zásadní aspekty kraje důležité pro zahraniční investory. "Nedělám marketing. Vše, o čem mluvím je skutečnost, o čemž se můžete přesvědčit ze seznamu globálních firem, které se již v našem kraji úspěšně etablovaly.", sdělil hejtman a jmenoval více než dvě desítky významných investorů.

Po vystoupení hejtmana následovala prezentace agentury CzechInvest s důrazem na možné pobídky, které ČR investorům nabízí. Na závěr semináře se uskutečnila panelová diskuse, na níž vystoupili i zástupci investorů, kteří jsou již přítomni v Moravskoslezském kraji. Akce pokračovala společnou zahradní slavností Moravskoslezského kraje a Česko-britské obchodní komory, která byla těžištěm networkingových aktivit více než osmdesáti účastníků. Během tohoto společenského podniku bylo zodpovězeno i mnoho dotazů, jež potenciální investoři kladli.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek