Moravští vinaři se představili v Soulu v Korejské republice

25. 4. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - Moravští vinaři se představili v Soulu v Korejské republice Ve dnech od 21. do 23. dubna 2016 se v Soulu konal mezinárodní veletrh Wines & Spirits 2016. Na tomto nejvýznamnějším korejském mezinárodním veletrhu alkoholických nápojů se představilo celkem jedenáct moravských vinařských firem. Jejich představení bylo připraveno s podporou Velvyslanectví ČR v Soulu, MZe ČR, Vinařského fondu ČR, Jihomoravského kraje a rovněž agentury CzechTourism.

Ve dnech od 21. do 23. dubna se v Soulu konal nejvýznamnější korejský veletrh vína a alkoholických nápojů Wines & Spirits 2016. Na českém stánku se představilo celkem jedenáct vinařských firem: Víno Hort, Vinařství Sonberk, Kolby, Vinařství Baláž, Vinařství Volařík, Vinařství Novosedly, Templářské sklepy Čejkovice, Vinařství Ludwig, Vinařství Bzenec, Vinařství Krásná Hora a Zámecké vinařství Bzenec. Prezentace byla doprovázena ochutnávkou vín a odborným výkladem. Akce byla spojena s propagací české vinařské turistiky.

Veletrh a český stánek navštívil velvyslanec T. Husák v doprovodu obchodního rady K. Sulka, kteří jednali s našimi vystavovateli o další spolupráci a propagaci České republiky na korejském trhu. Velvyslanectví České republiky v Soulu připravilo během několika posledních měsíců tři propagační akce na podporu českého vinařského sektoru. Výsledkem spolupráce všech zainteresovaných subjektů je první komerční dodávka moravských vín pro korejský trh, která bude představena korejským zákazníkům v květnu 2016.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Soulu (Korejská republika).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek