MPO navrhlo vládě podpořit investiční akci, která vytvoří téměř 600 nových pracovních míst

22. 5. 2017 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

motiv článku - MPO navrhlo vládě podpořit investiční akci, která vytvoří téměř 600 nových pracovních míst Vláda podpořila strategickou investiční akci společnosti Yanfeng Czechia Automotive Interior Systems, s.r.o. Společnost vyrábějící plastové a pryžové výrobky pro automobilový průmysl plánuje investici v Žatci a v Plané nad Lužnicí zhruba za 1,85 mld. Kč.

Nová investiční akce se týká rozšíření výroby systémů pro interiéry automobilů a vybudování Lighthouse centra v Plané nad Lužnicí pro region Evropa a Afrika, které se stane hlavním centrem a vzorem využití Průmyslu 4.0. Investiční projekt je reakcí na zvyšující se nároky na kvalitu a kontinuálního tlaku na rychlost, efektivnost a přizpůsobení se požadavkům zákazníků v automobilovém průmyslu.

„Díky této investici vznikne 588 nových pracovních míst, což pozitivně ovlivní zaměstnanost na Lounsku a Táborsku. Důležité pro mne je, že významnou část nových pracovních míst budou tvořit vysokoškolské a středoškolské profese“ podotkl ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček.

V jihočeské Plané nad Lužnicí bude investice činit více než 1 454 mil. Kč a v Žatci, v průmyslové zóně Triangle na Lounsku, bude investováno okolo 400 mil. Kč. V rámci investiční akce bude do roku 2020 v okrese Louny vytvořeno 105 pracovních míst a na Táborsku 483 pracovních míst.

V Lighthouse centru budou testovány nové postupy a techniky při výrobě systémů pro interiéry automobilů, které budou následně implementovány v dalších závodech. Jedním z prvořadých úkolů Lighthouse center je rozvíjení tzv. „Smart Factory“ jako výchozího bodu Průmyslu 4.0. V Lighthouse centru v Plané nad Lužnicí je plánováno rozvíjení a testování asistenčních systémů formou zapojení kooperativních robotů ve výrobním řetězci. V současnosti probíhá instalace nových technologií, kdy se často jedná o první instalaci podobné technologie v Evropě. Předpokládaný termín pro zahájení nové výroby a fungování Lighthouse centra je v červnu 2017.

Skupina Yanfeng Automotive Interiors je přední světový dodavatel přístrojových desek a interiérových dílů. Působí v 18 zemích světa s více než 110 vývojových a produkčních centrech, kde zaměstnává kolem 33 tisíc zaměstnanců. V České republice se především zabývá výrobou plastových a pryžových výrobků pro automobilový průmysl, jejichž odběrateli jsou domácí a evropští výrobci automobilů (Škoda, Daimler, BMW, Volvo a jiní). V České republice má nadnárodní skupina Johnson Controls, jejíž součástí je i Yanfeng Czechia Automotive Interior Systems, čtyři výrobní závody – v České Lípě, Mladé Boleslavi, Roudnici nad Labem a ve Stráži pod Ralskem. V současné době společnost zaměstnává přibližně 1540 zaměstnanců.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek