Myanmar otevírá dveře českým firmám

31. 10. 2016 | Zdroj: Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR)

motiv článku - Myanmar otevírá dveře českým firmám Zástupci téměř dvaceti firem a dvou univerzit zamířili do Myanmaru na podnikatelskou misi Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR), která doprovází ministr průmyslu a obchodu Jana Mládka. Celou delegaci, která má v myanmarském hlavním městě Neipyijto a v Rangúnu program do 2. listopadu 2016, vede viceprezident SP ČR František Chaloupecký.

Podnikatelská mise úspěšně navazuje na zářijové setkání s myanmarskými podnikateli v Praze, kde SP ČR podepsal dohodu o spolupráci s International Business Promotion Agency (IBPC). Mise se účastní firmy podnikající v oblasti zdravotnictví, farmaceutickém průmyslu či v energetickém průmyslu. Technologie pro čištění odpadních vod, produkty na úpravy vody nebo energetické využití odpadů představí například firmy Strebl Energy, EvecoMise či Dostav Praha. Mise se účastní také zástupci technických univerzit – ČVUT v Praze a VUT v Brně. Zájem o spolupráci mezi univerzitami je z obou stran.

„Diverzifikace exportu do vzdálenějších teritorií jako je Myanmar je skvělou příležitostí pro naše firmy a věřím, že z této cesty vzniknou konkrétní obchodní dohody,“ řekl viceprezident SP ČR František Chaloupecký.

Delegace se v hlavním městě Neipyijto zúčastnila 1. zasedání smíšené komise pro hospodářskou spolupráci vedené ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem a ministrem plánování a financí panem Kyaw Winem.

„Cílem této cesty je navázat na tradiční hospodářské vztahy a rozvinout obchodní spolupráci se zemí, která byla naším dlouholetým tradičním partnerem a jsem přesvědčen, že otevírající se myanmarská ekonomika je pro nás velmi zajímavou příležitostí,“ řekl ministr Jan Mládek.

Delegace přesune do Rangúnu, kde je na programu podnikatelské fórum, na kterém se představí české firmy a v rámci B2B jednání mohou navázat další kontakty. Zároveň proběhne slavnostní prezentace traktoru od společnosti Zetor, která chce navázat na obchodní vztahy s Myanmarem a začít do něj opět exportovat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek