MZV podpořilo úspěšnou podnikatelskou misi Česko-nizozemské obchodní komory na MSV v Brně

11. 10. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - MZV podpořilo úspěšnou podnikatelskou misi Česko-nizozemské obchodní komory na MSV v Brně Ve dnech od 2. do 5. října 2016 se uskutečnila podnikatelská mise Česko-nizozemské obchodní komory (CDCC) na MSV v Brně. Na semináři „Setkání s nizozemskými obchodními partnery“ vystoupil jako hlavní řečník náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa.

Příprava podnikatelské mise probíhala v úzké koordinaci s odborem ekonomické diplomacie MZV ČR, se zahraniční kanceláří CzechTrade v Rotterdamu a se zastupitelským úřadem ČR v Haagu, jehož ekonomický diplomat, Roman Holý, se mise také aktivně zúčastnil.

Podnikatelské mise se zúčastnili reprezentantky Česko-nizozemské obchodní komory Vladimíra Chýská a Kateřina Velíšková a zástupci nizozemských společností BIZZ, El Ninjo / Freia, FORT, Kolk Water Consultancy a Taxperience. Členové mise se setkali mj. se zástupci následujících českých firem – Alubra, Boltjes Group, Componenta Perfecta, DI industrial, DYTRON, Kovolit, Krup&Co Energy, LINET, MCR Technology, PEaPE METAL, S&K TOOLS, VELOS a ŽĎAS.

Pracovní seminář „Setkání s nizozemskými obchodními partnery“ otevřel svým vystoupením náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa. „Velice nás těší, že partneři z Nizozemska mají zájem o rozšíření spolupráce s českými strojírenskými firmami. K dispozici je jim nejen ministerstvo zahraničních věcí, ale zejména celá naše zahraniční síť, tj. zejména zastupitelský úřad v Haagu, zastoupení CzechTrade a CzechCentre v Rotterdamu a CzechInvest zde v ČR,“ uvedl ve svém úvodním projevu.

I další prezentace (CDCC, CzechInvest a FORT) se těšily velkému zájmu přítomných hostů. Poté následovala neformální část, která byla využita k diskusi mezi účastníky akce a k navázání užitečných kontaktů mezi českými a nizozemskými firmami a zástupci Česko-nizozemské obchodní komory.

Podnikatelská mise byla neformálně završena dne 4. 10. 2016 degustační večeří na vinařství Sonberk. I tato výjimečná akce byla využita k pracovním rozhovorům s cílem, jak podpořit expanzi Sonberku na nizozemský trh s vínem.

Seminář „Setkání s nizozemskými obchodními partnery“ dne 4.10.2016 ve společném Exportním domě Ministerstva zahraničních věcí a EGAP

Seminář „Setkání s nizozemskými obchodními partnery“ dne 4. 10. 2016 ve společném Exportním domě Ministerstva zahraničních věcí a EGAP

Členové podnikatelské mise Česko-nizozemské obchodní komory (CDCC) na MSV v Brně

Členové podnikatelské mise Česko-nizozemské obchodní komory (CDCC) na MSV v Brně

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Haagu (Nizozemsko). Autor: Roman Holý, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek