Na Give & Gain Day pomáhalo přes 1 200 dobrovolníků

23. 5. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

1 223 dobrovolníků, 40 zapojených firem a 90 akcí - tak vypadal letošní mezinárodní den firemního dobrovolnictví Give & Gain Day, který se uskutečnil 19. května po celé České republice.  Letos se konal již po sedmé v řadě. Akci organizovala platforma BPS - Byznys pro společnost, která je partnerem Business in the Community – iniciátora Give & Gain Day na mezinárodní úrovni.

„Zaměstnanci, kteří se v rámci  Give & Gain Day stali  na jeden den dobrovolníky, měli jedinečnou příležitost poznat úplně nový svět veřejně prospěšných a nevládních neziskových organizací. Svět, který se zabývá úplně novými tématy a problémy a kde se pomáhá obětavě a nezištně. To má z naší zkušenosti velmi pozitivní vliv jak na samotné zaměstnance, tak i na strategii společensky prospěšné odpovědnosti firmy,“ říká ředitel programů BPS Pavel Štern.

Někteří zaměstnanci se do programu hlásí opakovaně. „Dobrovolnických akcí se účastním již třetím rokem a jsem rád, že mi to můj zaměstnavatel umožňuje, protože mám vždy dobrý pocit, že mohu pomoci společnosti na místech, která to potřebují,“ vysvětluje důvody zapojení Michal Režňák, zaměstnanec firmy Novartis s.r.o., který byl zároveň oceněn i titulem Give & Gain Hero, který získávají pravidelní účastníci akce.

Svoji účast na Give & Gain Day firmy potvrzovaly prostřednictvím portálu Zapojimse.cz, kde si mohly vybírat z desítek neziskových a veřejně prospěšných organizací po celé České republice. Největší zájem byl tradičně o lokality Praha, kde bylo zapojeno na 500 dobrovolníků, dále Brno a Pardubice. Nejmenší zapojení bylo v Ústeckém kraji. Na výběr byla jak manuální, tak i klientská a odborná činnost.

Například firemní dobrovolníci včetně nejvyššího managementu z firmy Mondeléz se podíleli na úklidu černých skládek v bývalé prvorepublikové chudinské, dnes z části zahrádkářské kolonii v Praze 10 Na Slatinách. Firma Tchibo Praha se věnovala odbornému poradentství. „Naši zaměstnanci od roku 2012 už odpracovali 670 hodin dobrovolnických prací. Osobně mám z   Give & Gain Day  dobrý pocit, protože jsem mohla podporovat v neziskové organizaci Fosa, o.p.s. ty, kteří pomáhají potřebným lidem, nebo řeší společenské problémy v místní komunitě,“ doplňuje Petra Štěpová, Corporate Responsibility Specialist CZ/SK, Tchibo Praha.

Mezi zapojených 40 společností letošního ročníku patřily jak velké, tak menší firmy. „Od začátku jsme měli zájem pracovat s lidmi v klientské sekci a to se nám v Domově pro seniory Chodov splnilo. Byl to pro nás smysluplně strávený den plný radosti, vzájemného poznávání, ale především jsme se obohatili díky zapojení se do pomoci seniorů. Celý den byl velice příjemný a už teď se těšíme na další rok,“ uzavírá Daniela Červeňáková, General Manager společnosti Markant Česko, s.r.o.

Například do Poradny pro oběti a násilí a dětského krizového centra NOMIA přijely dobrovolnice ze společnosti Johnson & Johnson a pustily se do umývání a dezinfekce všech hraček, které v Dětském krizovém centru mají. „Mnohokrát děkujeme za pomoc i za příležitost, že jsme se mohli do tohoto programu zapojit. Pro malou neziskovou společnost s pár zaměstnanci je to opravdu veliké ulehčení, protože vlastními silami nejsme schopni takový velký úklid zajistit,“ vysvětluje přínos pomoci Dita Balcarová, koordinátorka prorodinných aktivit NOMIA, z.ú.

Za 7 let se do Give & Gain Day v České republice zapojilo celkem 5623 firemních dobrovolníků, kteří odpracovali 44884 hodin práce pro veřejně prospěšné instituce. Více na www.zapojimse.cz.

Redakčně upravená tisková zpráva platformy Byznys pro společnost

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek