Na olympiádě v Riu se představí sportovci i český průmysl

5. 8. 2016 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

V pátek 5. srpna 2016 byly v Rio de Janeiro zahájeny XXXI. letní olympijské hry, na nichž bojovalo o medaile i 106 českých sportovců. Vedle nich se ale v Brazílii představila i více než padesátka špičkových českých firem ze všech průmyslových oborů. Stalo se tak v rámci prezentace českého průmyslu, kterou organizovalo Ministerstvo průmyslu a obchodu v Českém domě v Riu od 5. do 21. 8. 2016.

Český dům je po celou dobu olympijských her otevřen veřejnosti a slouží jako místo pro setkávání, fandění, slavení úspěchů sportovců, ale také bližší seznámení s Českou republikou. MPO proto využilo této mimořádné příležitosti k tomu, aby ukázalo kvalitu a rozmanitosti domácí průmyslové produkce na perspektivním brazilském a latinskoamerickém trhu a pomohlo tak vytvořit podmínky pro budoucí obchodní úspěchy českých podnikatelů.

„Cílem našeho ministerstva je podpořit i snahy konkrétních exportérů. Proto se v Českém domě prezentují zejména ty společnosti, které již v Brazílii a Latinské Americe působí, nebo se na tamním trhu pokoušejí prosadit,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Průmyslová expozice v Českém domě zahrnuje exponáty 25 tuzemských firem. Dalších 30 firem z oborů jako strojírenství nebo letectví se představí v rámci obrázkové slideshow promítané na velkoplošných obrazovkách. Celá expozice je pojata interaktivně – některé výrobky je možné si nejen prohlédnout, ale také vyzkoušet. Doplněna je soutěžemi o ceny.

Zájemci mohou sledovat dění v Českém domě v Riu a podpořit české firmy na olympijských hrách na facebookové stránce Czech Industry in Rio.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek