Nabízíme přehlednější portál s informacemi pro podnikatele v angličtině

10. 5. 2017 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

V dubnu tohoto roku byla na serveru BusinessInfo.cz spuštěná nová verze elektronického Jednotného kontaktního místa (eJKM) v anglickém jazyce. Měla by pomoci podnikatelům orientovat se v podnikání v České republice i na vnitřním trhu EU.

Nový portál by měl pomoci českým i evropským podnikatelům s případným zahájením podnikání v České republice i v orientaci na vnitřním trhu EU.

Věříme, že se nám podařilo vytvořit skutečně funkční a uživatelsky přístupný nástroj, který bude pomáhat českým a evropským podnikatelům v orientaci na vnitřním trhu EU a se zahájením podnikání v ČR. Nová podoba eJKM byla navržena v souladu s požadavky směrnice o službách, tzv. Charty JKM a doufáme, že odpovídá i nárokům podnikatelské sféry. Přípravu tohoto nástroje e-governmentu zajistilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s agenturou CzechTrade.

Jednotná kontaktní místa (JKM) fungují fyzicky při živnostenských úřadech krajských měst, ale také elektronicky na portálu Businessinfo.cz v českém jazyce. Úlohou Jednotného kontaktního místa je především usnadnění vstupu do podnikání v oblasti služeb na vnitřním trhu EU. Za tímto účelem JKM poskytuje českým i zahraničním klientům informace, které potřebují k zahájení či rozšíření svého podnikání přeshraničně, a zprostředkovává kontakt s příslušným úřadem v ČR, který se povolováním konkrétních činností zabývá.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek