Náměstek Martin Tlapa jednal s předsedou vlády Rangúnského regionu

3. 7. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Náměstek Martin Tlapa jednal s předsedou vlády Rangúnského regionu Dne 29. června 2017 se v Černínském paláci setkal náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa s delegací z Myanmaru/Barmy vedenou předsedou vlády Rangúnského regionu panem Phyo Min Thein.

Mezi hlavní témata jednání patřily možnosti prohloubení česko-myanmarské/barmské spolupráce v oblasti předávání zkušeností z transformace a budování právního státu, dále spolupráce v oblastech energetiky, životního prostředí s důrazem na nakládání s odpady, geologie, dopravy, infrastruktury a cestovního ruchu.

Návštěva myanmarské/barmské delegace navázala na cesty ministrů zahraničních věcí a průmyslu a obchodu ČR do Myanmaru/Barmy v roce 2016 a konzultace náměstka Martina Tlapy na začátku roku 2017. Předseda vlády Rangúnského regionu Phyo Min Thein před cestou do Česka navštívil pět dalších evropských destinací (Německo, Švédsko, Španělsko, Itálii a Brusel).

Obě strany se shodly na výborných a tradičních česko-myanmarských/barmských vztazích, včetně jejich určité výjimečnosti dané osobami Václava Havla a Aun Schan Su Ťij (Aung San Suu Kyi) a paralelami v historii obou zemí.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek