Náměstek ministra Eduard Muřický podpořil české firmy na Kubě

11. 11. 2016 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Náměstek ministra Eduard Muřický uskutečnil pracovní cestu na Kubu, jejímž hlavním cílem bylo podpořit české firmy a jejich projekty v této zemi. Náměstek navštívil Kubu u příležitosti 34. ročníku nejvýznamnějšího kubánského veletrhu FIHAV, který proběhl v Havaně ve dnech od 31. října do 4. listopadu 2016.

Foto z jednání na KuběFIHAV byl letos opakovaně zařazen mezi oficiální účasti ČR. V rámci českého stánku vystavovalo osm společností převážně ze sektoru energetiky a elektrotechniky, dále z farmaceutického či potravinářského průmyslu. Některé firmy vystavovaly na FIHAV samostatně.

Náměstek Muřický dále v rámci své pracovní návštěvy Kuby jednal se svými protějšky z ministerstva zahraničního obchodu a investic, ministerstva průmyslu, ministerstva energetiky a těžby, ministerstva dopravy, ministerstva průmyslu a s tajemníkem Kubánské obchodní komory. Na jednáních jej doprovázeli zástupci českých firem, kteří měli možnost prezentovat své projekty.

Foto z účasti na veletrhu FIHAV na KuběVzájemné vztahy zaznamenávají od loňského roku nový impuls, rozvíjejí se nejen na mezifiremní úrovni, ale i na té vládní. „Těší mne, že české firmy přicházejí s konkrétními projekty spolupráce,“ řekl náměstek Muřický. „Rovněž kubánská strana je velmi dobře připravena a přesně ví, co chce. Kuba je naším historicky už tradičním partnerem a naši produkci dobře zná. Na tomto východisku teď chceme stavět a rozšiřovat další spolupráci.“ Určitým problémem, na který vzájemná spolupráce naráží, je ale financování projektů.

Veletrh FIHAV se koná od roku 1983 každoročně v listopadu v Havaně a je tradičně nejvýznamnějším veletrhem v regionu. Jeho hlavní předností je to, že je jednou z mála možností přímého kontaktu s osobami rozhodujícími pro obchodní spolupráci a podniky zahraničního obchodu. Letošní ročník byl už čtvrtým po sobě jdoucím podpořeným – v loňském roce oficiální česká účast, dva předcházející roky byl tento veletrh podpořen CzechTrade.

Fotografie poskytnuty MPO ČR.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek