Náměstek ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl na jednáních v Chilské republice

19. 1. 2017 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

motiv článku - Náměstek ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl na jednáních v Chilské republice Ve dnech od 9. do 14. ledna 2017 proběhla návštěva předsedy Senátu Milana Štěcha v Chile. Doprovodila jej 25členná obchodní delegace organizovaná Hospodářskou komorou České republiky. Cesty se také zúčastnil náměstek ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl.

Po úvodním setkání s ministrem zahraničních věcí Chilské republiky, prezidentem Hospodářském komory Chile a starostou města v Santiago de Chile proběhla tři obchodní fóra ve městech Valparaíso, Valdivia a Antofagasta, kde náměstek Bärtl vystoupil k chilsko-českým obchodním vztahům.

Mezi tématy jeho jednání s chilskými partnery na centrální i lokální úrovni patřily mimo jiné otázky spojené s dopravní infrastrukturou (mj. projekty na tramvajové tratě), těžební průmysl (technologická spolupráce) nebo dodávky pro boj s lesními požáry (vozidla, monitorovací systémy). V minulých letech se české firmy prosadily v energetice, těžebním průmyslu, potravinářství nebo v dodávkách technologií pro přístavy.

Cesta do Chile pomohla přesvědčit chilské subjekty, že Česko je spolehlivým partnerem a proto lze věřit v nárůst vzájemné obchodní spolupráce a jednotlivých dodávek. Již v únoru proběhne dodání první Tatry firmou Czechoslovak Ocean Shipping a jedná se o dalších obchodních výměnách tohoto typu s využitím při těžbě dřeva. Možnosti dodávek (technologie) pro české firmy přináší také členství ČR v Evropské jižní observatoři (ESO), kam česká delegace během své cesty taktéž zavítala. Objem dodávek českých firem do této organizace každoročně roste.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek