Náměstek Stašek jednal se státním ministrem obrany Srí Lanky

25. 10. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Náměstek Stašek jednal se státním ministrem obrany Srí Lanky Náměstek ministra zahraničních věcí Miloslav Stašek jednal 21. října 2016 se státním ministrem obrany Srí Lanky Ruwanem Wijewardenem, který byl v ČR na pracovní návštěvě. Partneři diskutovali o možnostech rozvoje obchodní spolupráce mezi českými firmami a jejich srílanskými protějšky.

Náměstek Stašek a státní ministr Wijewarden hovořili o možnostech dodávek českých firem pro srílanské cukrovary, vodní elektrárny, letecký průmysl, oblast kolejových vozidel a pro oblast zpracování komunálního odpadu.

Ekonomika Srí Lanky se po letech občanské války (skončila v roce 2009) postupně zotavuje a příležitosti pro dodávky zboží a služeb se otevírají v širokém spektru oborů. V červnu 2016 navštívil ČR ministr zahraničních věcí Srí Lanky Mangala Samaraweera a během jeho návštěvy byla podepsána Dohoda o ekonomické spolupráci.

Na základě této dohody bude ustanovena Smíšená komise, která bude možnosti ekonomické a obchodní spolupráce mezi ČR a Srí Lankou dále rozpracovávat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek