Náměstek Stašek s podnikatelskou misí v USA

18. 5. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Náměstek Stašek s podnikatelskou misí v USA Náměstek ministra zahraničních věcí pro řízení sekce provozně-ekonomické Miloslav Stašek ve dnech od 11. do 13. května 2016 navštívil na pozvání ministra obchodu Severní Karolíny Johna Skvarly Spojené státy americké. Náměstka Staška doprovázela podnikatelská mise dvanácti českých firem.

Náměstek Stašek se setkal s ministrem obchodu Severní Karolíny Johnem Skvarlou a starostkou města Charlotte Jennifer Robertsovou. Hlavním tématem jednání s ministrem bylo vytváření vhodných podmínek pro české firmy v Severní Karolíně, se starostkou Robertsovou pak náměstek Stašek diskutoval o ekonomickém rozvoji města a příležitostech pro české firmy.

Na setkání se zástupci Hospodářské komory v Charlotte a místními podnikateli náměstek Stašek prezentoval současnou ekonomickou situaci ČR a růst konkurenceschopnosti ekonomiky ČR. Na recepci pořádané World Affairs Council Charlotte se ve svém vystoupení věnoval současné situaci v Evropě.

V rámci návštěvy USA se dále náměstek Stašek setkal se zástupcem guvernéra státu Jižní Karolína Henrym McMasterem a starostou hlavního města Jižní Karolíny Columbie Stephenem Benjaminem. Zástupce guvernéra McMaster nabídl českým firmám využití přístavu Charleston, který nabízí výhodné logistické a finanční podmínky pro firmy vyvážející zboží do USA.

Náměstek Miloslav Stašek se během návštěvy USA také setkal se zástupci českých firem, které v regionu úspěšně působí (Linet, Grund, Elmarco).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek