Náměstek Tlapa představil nové velvyslance v Argentině, ve Finsku, v Iráku, na Kubě a v Uzbekistánu

7. 9. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

Náměstek ministra zahraničních věcí ČR Martin Tlapa představil dne 6. září 2016 v Černínském paláci zástupcům podnikatelské veřejnosti nové české velvyslance v Argentině, pana Karla Berana, ve Finsku, pana Ivana Jukla, v Iráku, pana Jana Vyčítala, na Kubě, pana Vladimíra Eisenbruka a v Uzbekistánu, pana Jaroslava Siro.

Foto setkání nově jmenovaných velvyslancůV úvodu setkání se zástupci podnikatelské veřejnosti náměstek Martin Tlapa informoval, že všichni nově vyjíždějící velvyslanci jsou zkušenými diplomaty a všichni již dříve pracovali jako úspěšní vedoucí zastupitelských úřadů ČR v zahraničí. Konstatoval, že Ministerstvo zahraničních věcí ČR akcentuje maximální podporu českým podnikatelským subjektům.

Je kladen důraz na úzkou spolupráci zastoupení státu v zahraničí s českými firmami pro usnadnění přístupu českého exportu na nové a perspektivní trhy. Náměstek M. Tlapa u jednotlivých teritorií představil prioritní zájmy ČR včetně oborových příležitostí pro české exportéry.

Nastupující velvyslanci ve svých projevech ubezpečili zástupce firem, že rozvoj vzájemných obchodně-ekonomických vztahů a podpora českých podnikatelů v zemích jejich působení pro ně bude prioritou.

Setkání nových velvyslanců s podnikateli pořádaná Ministerstvem zahraničních věcí ČR patří již mezi tradiční akce podporující ekonomický rozměr diplomacie. O zájmu o setkání s novými velvyslanci svědčí hojná účast zástupců podnikatelské sféry. Těch přišlo do Černínského paláce tentokrát 110.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek