Náměstek Tlapa vedl podnikatelskou misi do Ženevy

26. 4. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Náměstek Tlapa vedl podnikatelskou misi do Ženevy Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa uskutečnil ve dnech 24. a 25. dubna 2017 pracovní návštěvu Ženevy. Společně s náměstkem Tlapou cestovala podnikatelská mise zástupců sedmi českých firem, které mají zájem dodávat zboží nebo služby do systému OSN.

V rámci podnikatelské mise se uskutečnil seminář o dodávkách do OSN a účastníci akce měli příležitost k neformální diskuzi a k navázání kontaktů mezi českými firmami a zástupci OSN.

Náměstek Tlapa se dále zúčastnil panelové diskuze v rámci Regionálního fóra o udržitelném rozvoji na téma implementace Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) v evropském regionu, kde hovořil o přijetí Strategického rámce Česká republika 2030 a o přípravě dobrovolného přezkumu pokroku v realizaci SDGs v České republice, které proběhne v červenci v newyorském sídle OSN.

Další součástí programu byla účast na dárcovské konferenci k Jemenu, které se účastnil i generální tajemník OSN. Náměstek Tlapa jménem České republiky přislíbil humanitární pomoc této zemi v hodnotě 1 milionu dolarů na období 2017–2018.

Na okraj zasedání se náměstek Tlapa setkal s odcházejícím výkonným tajemníkem Evropské hospodářské komise Christianem Friisem Bachem, který ocenil výbornou spolupráci s Českou republikou i náš zájem předsedat Hospodářské a sociální radě OSN.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek