Náměstek Vladimír Bärtl představil v Kanadě výhody dohody CETA

14. 6. 2016 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

motiv článku - Náměstek Vladimír Bärtl představil v Kanadě výhody dohody CETA Ve dnech 30. května až 5. června se náměstek ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl účastní spolu s předsedou senátu Milanem Štěchem pracovní cesty do Kanady. Na zahraniční misi je doprovází podnikatelská delegace patnácti firem, organizovaná Hospodářskou komorou.

V rámci pracovní cesty představil náměstek Bärtl na obchodních fórech a seminářích v Ottawě, Montrealu, Calgary a Torontu obchodní a investiční prostředí v České republice a výhody, které přinese uzavření dohody CETA mezi Kanadou a EU. O této dohodě jednal také předseda senátu Štěch s kanadskou ministryní obchodu Chrystií Freeland, se kterou se náměstek Bärtl shodl na společném pohledu na další proces ratifikace CETA i liberalizaci obchodu obecně.

"Řadě firem účastnících se této mise usnadní obchodní dohoda CETA pronikání na kanadský trh a sníží jim náklady. Pokud by např. získala zakázku na stavbu elektrárny, díky CETA nejenom ušetří na clech při dovozu komponentů, ale také se jí značně usnadní pravidla pro vysílání pracovníků nutných pro montáž provozu," uvedl náměstek ministra Vladimír Bärtl. "U mnoha součástek navíc kanadská strana uzná evropské certifikáty a odpadne tak nutnost dvojího testování. Otevřou se také nové možnosti pro evropské firmy účastnit se veřejných zakázek, a to i na úrovni provincií a municipalit," dodal náměstek.

Vladimír Bärtl také absolvoval řadu jednání s provinčními vládami Alberty, Ontaria a Quebecu na podporu konkrétních projektů zejména v oblasti dopravní infrastruktury.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek