Nanotechnologické podniky založily asociaci

1. 12. 2014 | Zdroj: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

27. listopadu 2014 se v Praze sešli zástupci 12 českých nanotechnologických firem, aby zde založili Asociaci nanotechnologického průmyslu ČR. Ta chce do budoucna stavět na dobrém jménu, které má Česko v tomto oboru ve světě, dále jej posilovat a reprezentovat zájmy svých členů v českém průmyslu i v zahraničí. Zaměří se také na aktivní vyhledávání podpory a příležitostí spolupráce na komerční i akademické úrovni.

„Češi vynikají zejména v oblasti nanovláken a optiky, kde mohou navazovat na tradici a světově významné objevy profesorů Jirsáka a Delonga,“ konstatuje Jiří Fusek, specialista nanotechnologického sektoru agentury CzechInvest, který spolupracoval na založení asociace. „Zdejší firmy přichází s inovacemi na úrovni finálních produktů, což stále není běžné. Asociace má potenciál ještě více zviditelnit Českou republiku jako nanotechnologickou velmoc v očích zahraničních investorů,“ zdůrazňuje.

„Naší ambicí je vystupovat jako partner při tvorbě programů propagace odvětví ve vzdělávací i obchodní sféře, v oblasti ekonomiky na národní i evropské úrovni či při nastavování financování a podpory sektoru nanotechnologií,“ doplňuje Jiří Kůs, předseda výkonné rady Asociace nanotechnologického průmyslu ČR, který zároveň stál při zrodu myšlenky jejího založení.

Členy Asociace jsou primárně subjekty z podnikatelské sféry. Konkrétně se jedná o firmy IQ Structures s.r.o., NANOVIA s.r.o., nanoSPACE s.r.o., Advanced Materials - JTJ s.r.o., SPUR a.s., NanoTrade s.r.o., ASIO, spol. s r.o., PARDAM, s.r.o., Výzkumný Technologický Institut s.r.o., HE3DA s.r.o., JIMIPLET, s.r.o. a NAFIGATE Corporation, a.s. Do budoucna však předpokládají úzkou spolupráci také s výzkumnými, vědeckými a vzdělávacími institucemi v oboru.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek