Národní Energetická Strategie zvedla vlnu polemiky

12. 3. 2013

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 12.03.2013
  • Zdroj: Go Green

ilustrační obrázekV těchto dnech byla podepsána ministrem pro ekonomický rozvoj (Corrado Passera) a ministrem životního prostředí (Corrado Clini) mezirezortní vyhláška, která uzavírá schvalovací proceduru národní energetické strategie, která definuje vývoj energie v Itálii až do roku 2020.

Reakce environmentálních sdružení a politických sil jsou poměrně negativní a shledávají kroky vlády za nepřijatelné, respektive je nepřijatelné, že odstupující vláda schválila pro Itálii tak důležitý dokument aniž by ho nechala projít parlamentem. Ministr životního prostředí oponuje, že se jedná o plánovací dokument. Mezirezortní vyhláška doprovází plánovací dokument, který samozřejmě příští vláda bude moci přepracovat a udat energetické strategii země jiný směr.

Jako hlavní problém vidí environmentální sdružení a politické strany v tom, že energetický plán upřednostňuje převážně fosilní paliva. Další problém vidí odborníci v tom, že plán je sestaven na období příliš krátké (2013 – 2020).

Podrobné informace o Národní Energetické Strategii Itálie jsou publikovány v článku ze 17. 12. 2012 http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/nova-energeticka-strategie-zeme-debata-o-cernem-26799.html.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO v Miláně. 

Tisknout Vaše hodnocení: